100 lat zamojskiego ZOO

Dzisiaj (28 września) w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się oficjalne obchody stulecia zamojskiego Ogrodu Zoologicznego.

W ramach dzisiejszych uroczystości odbyła się zamknięta konferencja dotyczącą stulecia zoo, na którą zaproszono m.in. dyrektorów i pracowników ogrodów zoologicznych, władze miasta, radnych, Wojewodę Lubelskiego, wszystkich byłych i obecnych pracowników ogrodu oraz potomków profesora Stefana Milera.

Z okazji jubileuszu skorzystają także mieszkańcy miasta i regionu, bo już jutro – w  sobotę, 29 września – będą mogli zwiedzać zamojskie ZOO za darmo. Także już jutro, co dwie godziny (11:00, 13:00, 15:00) w sali konferencyjnej ogrodu (budynek dydaktyczny) będzie wyświetlany film o historii zoo. Składają się na niego m.in. zdjęcia archiwalne i wspomnienia uczniów prof. Stefana Milera.

Dodajmy, że złote odznaczenia za długoletnia służbę podczas uroczystości otrzymali: Grzegorz Garbuz, Katarzyna Mazurek, Andrzej Kitka, Grażyna Kawałko, Marek Hołodniak, Wiesław Dziędziurko, Józef Dragan, Wiesław Głowala, Marek Ożga i Piotr Łachno. Ponadto przyznano srebrne odznaczenia które otrzymali Adam Lipski Maria Ożga. Medalami “Zasłużony dla Zamościa” Prezydent Miasta Zamość uhonorował Grzegorza Garbuza i Piotra Łachno.

Natomiast jako placówka ZOO otrzymało dyplom Zasłużony dla Zamościa.

Zapraszamy do obejrzenia wideo- i fotorelacji

100 lat zamojskiego ZOO

100 lat zamojskiego ZOO

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 28 września 2018

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *