EUROFOLK Zamość 2017- finał Hawaje, Meksyk

W niedzielę dobiegł końca 16 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK Zamość 2017 . W koncercie zebrana publiczność mogła podziwiać tańce Hawajskie, poczuć się jak na plaży ze sztuką pokazu żonglowania pochodnią i prawie przenieść się w inny wymiar czasu ze wspaniałym występem zespołu z Meksyku. Tradycyjnie na zakończenie Festiwalu ogłoszono Miss i Mistera EUROFOLKU . Pan Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk na zakończenie Festiwalu przekazał pani dyrektor artystycznemu  ZPiT Zamojszczyzna Jolancie Kalinowskiej-Obst korale, które otrzymał na początku Festiwalu od zespołu z Hawajów.

Hawaje, USA
AHUNA OHANA z Kaneohe

Jak sami mówią o sobie: „jesteśmy rodziną z Hawajów”. Podróżowali po całym świecie szerząc kulturę Hawajów i rdzennych amerykańskich Indian. Program artystyczny przygotowany na festiwal zawiera autentyczne i opracowane tańce obejmujące najlepsze i najbardziej ekscytujące tańce Hawajów, m.in. wdzięczne tańce hulan , które ukazują piękno wysp oraz radość z życia w rajskich Hawajach; tańce Maorysów z Nowej Zelandii; taniec Indian Nawaho, w którym tancerz używając obręczy tworzy przeróżne kształty- kwiaty, pszczoły, motyle, ptaki, węże, konie, płatki śniegu i in.
Menedżer grupy: Joe Ahuna

 

Meksyk
Arte y Folklor. MEXICO de Aranza Zu Lopez z Meksyku

Arte y Folklor. MEXICO jest stowarzyszeniem, które ma na celu nieustannie odkrywać się na nowo. Jego członkowie są przekonani, że taniec może łączyć kulturalną tradycję z nowoczesnymi spektaklami. Kreatywność członków urozmaica artystyczne treści o wysokiej jakości.
Zespół jest godnym ambasadorem meksykańskiej kultury, pielęgnuje tradycyjne tańce regionalne. Wielokrotnie prezentował meksykański folklor w kraju oraz poza jego granicami. Jest jedynym zespołem w Meksyku, który współpracuje z Narodowym Uniwersytetem Tańca Folklorystycznego oraz Sztuki Narodowej z certyfikatem jakości ISO 9000 oraz medalem nauki sztuki tańca.
Menedżer grupy: Aranza Zu Lopez Espinosa i Enrique Lopez
Choreograf: Aranza Zu Lopez i Alberto Onofre

 

One thought on “EUROFOLK Zamość 2017- finał Hawaje, Meksyk

  • 17 lipca 2017 o 15:50
    Permalink

    impreza bardzo fajna Meksyk na finale był niesamowity, szkoda tylko ze organizatorzy postawili na srodku sceny glosnik na występie Meksyku, zaslanial najważniejszych aktorow, no i ten plakat Meksyku przed scena tez można było postawić w rogu sceny a nie tak by zaslanial na srodku scene (no chyba ze bylby wielkości podium ten plakat ale niestety był wyższy, niech organizatorzy biora takie rzeczy pod uwagę)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.