Gala Orszaku Trzech Króli – 30.01.2015 r.

30 stycznia odbyła się Gala Orszaku Trzech Króli, której celem było podsumowanie pierwszego w Zamościu Orszaku. Wydarzenie odbyło się w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej “Luneta”.

Goście obecni na Gali mieli okazję obejrzeć materiał filmowy z Orszaku Trzech Króli oraz posłuchać wspomnień uczestników minionego wydarzenia. Ponadto wręczono pamiątkowe dyplomy, atrakcją były również torty “królewskie” i wspólne śpiewanie kolęd.

Miło nam poinformować o wyróżnieniu zamojskiej gwiazdy orszakowej (w konkursie na najlepszą Gwiazdę Betlejemską), którą wykonało Liceum Plastyczne. Projekt jest autorstwa Pana Macieja Sęczawy, który wraz z Panem Bogdanem Naklickim nadzorował proces jej powstawania.

Organizatorzy zamojskiego Orszaku Trzech Króli otrzymali list od Macieja Marchewicza, prezesa fundacji Orszak Trzech Króli, w którym napisał:

“Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele,

Z głęboką wdzięcznością pragnę podziękować organizatorom Orszaku w Hetmańskim Grodzie;  za zaangażowanie, rozmach i – serce.
Razem mogliśmy współtworzyć największą prorodzinną i ewangeliczną inicjatywę – obecną już w ponad 330 miastach naszej Ojczyzny.

W niełatwych czasach, kiedy zapał naszych rodaków do pracy na rzecz dobra wspólnego  nieco przygasa, Państwo na przekór trudnościom potrafili udowodnić, że dziedzictwo założycieli Zamościa – wolnych obywateli, działających na rzecz wolności innych współobywateli – znalazło godnych spadkobierców.

Orszakiem zorganizowanym pod patronatem J.E. Mariana Rojka Biskupa Zamojsko -Lubaczowskiego i przy życzliwej współpracy Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka  i Wójta Gminy Zamość Pana Ryszarda Gliwińskiego, perfekcyjnie pokierował Diecezjalny Klub Sportowy „GAUDIUM”.
Byliśmy pewni, że Orszak przygotowywany przez fachowców, którzy potrafią  poprzez sport nawracać  sąsiadów, uda się wyśmienicie.

Kochani, to dzięki Wam i wspaniałemu zamojskiemu Orszakowi, świadectwo wiary mogło powrócić na place i ulice miasta, jako oddolna, misyjna, inicjatywa obywatelska. Mogliśmy pokazać naszym dzieciom, że radosne i szczere zawierzenie Panu Bogu, nie musi pozostawać we wstydliwej sferze prywatności a raczej powinniśmy się nim dzielić ze wszystkimi – bez żadnych warunków wstępnych.  I wszystkich przyprowadzić do Stajenki.

Szczególnie pragnę podziękować za to, że w scenie „Narodzenie Pana Jezusa”,  przy kościele św. Katarzyny,  mogły wystąpić organizacje pracujące na rzecz osób niepełnosprawnych i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, pokazując uczestnikom Orszaku, jaką nadrzędną wartością jest każde życie ludzkie, piękno każdego życia i piękno  każdego człowieka. Tylko kilka miast odważyło się na taki krok, ale głęboko wierzę, że za przykładem Zamościa w przyszłości pójdą inni organizatorzy.

Wszystkim zaangażowanym we wspólne dzieło, z serca dziękuję; kłaniając się  czapką do ziemi, po polsku, z szacunkiem i wdzięcznością.”

Zapraszamy na fotorelację z Gali Orszaku Trzech Króli.

Redakcja: Monika Mikołajewicz
Fotografie: Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *