Światowy Dzień Wcześniaka – Zamość 2016

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka w dniu 17 listopada 2016 r., o godz.12.00 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyło się spotkanie w formie warsztatów dla wcześniaków i ich rodziców.

Wcześniaki to noworodki urodzone przed 37 tygodniem ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
Dla oczekujących na dziecko rodziców przedwczesny poród to nagłe i bardzo stresujące wydarzenie. Skala trudności, z którymi będą musieli się zmierzyć zależy od czasu trwania ciąży oraz masy urodzeniowej dziecka.

Dzisiejszy  Dzień Wcześniaka był wyjątkowy ponieważ do wspólnej zabawy zachęcała pani Marta Kułaj – Wyszyńska ze Szkoły Muzycznej Yamaha, która przygotowała szereg ciekawych zabaw rytmiczno – ruchowych dla dzieci i ich rodziców.  Dla wszystkich uczestników spotkania został przygotowany wspaniały tort. Na zakończenie Dnia Wcześniaka dzieci zostały obdarowane upominkami .

Na spotkanie przybyli; dyrekcja szpitala, lekarze specjaliści z Oddziału Neonatologii oraz Oddziału Ginekologiczno -­Położniczego i Patologii Ciąży, wraz z personelem pielęgniarskim, położniczym i terapeutycznym.
Dla uczczenia tego dnia w wielu krajach na całym świecie charakterystyczne budynki były podświetlone na fioletowo, w tym szpital JP II, zamojski Ratusz .

Organizatorem obchodów był Oddział Neonatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II oraz Ośrodek Rehabilitacji Dzieci „Kangurkowo”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *