Dzień Otwarty w Smart School – 27.01.2015 r.

Zwykły dzień w niezwykłej szkole

Pod takim hasłem Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi Smart School w Zamościu zorganizowała Dzień Otwarty dla najmłodszych oraz rodziców zainteresowanych edukacją swoich pociech w tej placówce.

– Każdy rodzic, który przychodzi z dzieckiem do naszej szkoły by ją poznać może wejść na zajęcia i zobaczyć jak to wygląda praktyce, jakie metody stosujemy w pracy z dziećmi. Dzieci mogą uczestniczyć w zabawach oraz zobaczyć jak wyglądają niezwykłe zajęcia w Smart School.- powiedział Artur Stępniak, dyrektor szkoły. Nauczanie w szkole oparte jest o koncepcję edukacji dwujęzycznej oraz dodatkowo oparte o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Jak wyjaśnia dyrektor Smart School, każdego dnia nauczyciele realizują zadania programowe, jednakże robią to w oparciu o wyniki najnowszych badań nad stanem polskiej edukacji przedszkolnej i szkolnej.
-W związku z tym w szkole zarówno na zajęciach obowiązkowych, jak i dodatkowych, gardnerowskich zajęciach świetlicowych , a nawet w luźnych kontaktach, w trakcie przerw pozwalamy im mówić: opowiadać, dyskutować, wyjaśniać, przekonywać – dodaje.

Podczas Dnia Otwartego oprócz rozmów z dyrekcją szkoły, rodzice mogli poznać kadrę pedagogiczną Smart School, obejrzeć sale lekcyjne, salę gimnastyczną, czy też porozmawiać ze szkolnym psychologiem. Mogli też poznać ofertę placówki odnośnie zajęć pozalekcyjnych, jak również na miejscu złożyć podanie o przyjęcie pociechy do szkoły podstawowej bądź przedszkola.
Dzień Otwarty odbył się 27 stycznia w budynku Smart School przy ul. Poniatowskiego 4.

Materiał nadesłał:
Daniel Czubara

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *