Remont ZDKu pod znakiem zapytania

21 stycznia zamojski magistrat otworzył oferty, które spłynęły od firm zainteresowanych wykonaniem I etapu rozbudowy budynku zlokalizowanego przy ul. Partyzantów 13. Łącznie spłynęło 5 ofert, jednak wszystkie okazały się zbyt drogie.

Miasto na remont zamierzało przeznaczyć nieco ponad 8 mln złotych, tymczasem najtańsza z ofert opiewała na blisko 10 mln złotych.

Szczegółowe kwoty znajdziecie w poniższym zestawieniu

Przypomnijmy, że w ramach etapu I Wieloletniego Przedsięwzięcia Inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa dostępności do infrastruktury kultury poprzez rozbudowę sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury wraz z elementami zagospodarowania terenu” zaplanowano przede wszystkim rozbudowę sali widowiskowej.

W ramach niej zamierzano wykonać „modernizację przestrzenną wnętrza obiektu, tj. budowę w przestrzeni sali widowiskowej balkonu pozwalającego na zwiększenie miejsc dla widzów, wprowadzenie nowego wyposażenia technologicznego sceny i balkonów, budowę od strony północnej klatki schodowej umożliwiających ewakuację widzów z balkonu”. Miała tez pojawić się winda, dzięki której obiekt byłby bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zwiększeniu miała ulec ilość miejsc m. in. dzięki budowie użytkowego balkonu.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem to obiektem po liftingu moglibyśmy się cieszyć już 30 listopada.  Już wiemy, że w tym terminie nie uda się zrealizować inwestycji.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *