“Brutal” – retrospekcja Michała Łuczaka w Zamościu (30.01.2015 r.)

Galeria Fotografii Ratusz zaprezentowała pierwszą w tym roku wystawę przygotowaną przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Wydarzenie miało miejsce 30 stycznia o godzinie 17:00. Prezentowana wystawa – “Brutal” Michała Łuczaka – była już kilkakrotnie wystawiana w kraju, za każdym razem spotykając się z bardzo dobrymi reakcjami.

Fotografie tworzące wystawę “Brutal” powstawały w 2010 oraz 2011 roku. Jej autor miał na celu udokumentowanie wydarzenia, jakim była walka o uratowanie Katowickiego Dworca PKP, który ostatecznie i tak został wyburzony (co również zostało uchwycone w pracach).  Dworzec słynął przede wszystkim ze swojego brutalistycznego stylu architektonicznego, był ważnym symbolem i punktem odniesienia dla wielu mieszkańców Katowic i okolic, co czyni wystawę “Brutal” jeszcze bardziej znaczącą i interesującą.

Autor wystawy, Michał Łuczak, urodził się w 1983 r. Mieszka w górniczej dzielnicy Katowic – w Giszowcu. Przedmiotem jego twórczych zainteresowań jest przede wszystkim Śląsk i dotykające go od 1989 r. zmiany. Fotografie z wystawy “Brutal” zamieścił w książce o tym samym tytule. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie.

Redakcja: Monika Mikołajewicz
Fotografie:  Mirosław Chmiel 

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *