Podsumowanie 29. Konkursu Literackiego „Debiut” – ZDK, 21.02.2015 r.

W sobotę 21 lutego w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie 29. Konkursu Literackiego „Debiut”. Uczestnicy wydarzenia mieli szansę nie tylko poznać laureatów, ale również uczestniczyć w interesujących i pełnych kreatywności inicjatywach.

W ramach spotkania ksiądz Krzysztof Guzowski przeprowadził warsztaty o charakterze poetyckim, Agnieszka Wyłupek – która jednocześnie była jurorką konkursu „Debiut” – poprowadziła zajęcia literackie dla najmłodszych, z kolei Łukasz Kiełbasa, twórca inicjatywy „Horror na Roztoczu” (www.horrornaroztoczu.pl), podpowiedział, jak konstruować fabułę i świat opowieści w ramach Warsztatów Tworzenia Opowieści Niesamowitych.

W ramach zajęć uczestnicy mogli poznać sposoby tworzenia zarówno poematów, jak i opowieści niezwykłych z domieszką grozy. W opinii młodych debiutantów, którzy bardzo chętnie odkrywali nowe techniki tworzenia, wszystkie zajęcia były na wysokim poziomie, odkrywcze i interesujące, a zdobyte wskazówki na pewno zostaną zastosowane w dalszej przygodzie z literaturą.

Głównym punktem spotkania było oczywiście ogłoszenie wyników 29. Konkursu Literackiego „Debiut”. Łącznie do rywalizacji stanęły 44 prace. Decyzją Jury (Krzysztof Guzowski, Piotr Linek, Agnieszka Wyłupek) zostały nagrodzone następujące osoby:

SZKOŁA PODSTAWOWA
Proza
I nagroda, godło  “Tom” – Tomasz Budzyński, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie
II nagroda, “Sekmet” – Sandra Kupryjaniuk, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu
Wyróżnienia:
“Karla” – Karolina Katarzyna Ulicka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu
“Wika” – Wiktoria Buczko, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie
Poezja – nie przyznano nagród ani wyróżnień

GIMNAZJUM
Proza
I nagroda, Agnieszka Kopciewska , Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zamościu
II nagroda, Katarzyna Tymura, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zamościu
Poezja
Wyróżnienia:
Agnieszka Kopciewska, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zamościu
”Joanka”, Joanna Gidzińska, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hrubieszowie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Proza
I nagroda, “Kamyk” – Agata Klimczuk, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
Wyróżnienia:
“Izabela” – Izabela Krzesińska, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
Damian Brzuś, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
Poezja
I nagroda,  Damian Brzuś, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
Wyróżnienia:
”Złote runo” – Katarzyna Cybulska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, Krasnobród
“DS” – Daria Stroczyńska, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

STUDENCI
I nagroda – “H.Blue” – Barbara Michalczyk, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie

W KATEGORIACH:
– TOMIKOWY ZESTAW WIERSZY nie przyznano nagrody
– FILM, za realizację etiudy inspirowanej literaturą wyróżnienie otrzymał Marek Diadia.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Redakcja: Monika Mikołajewicz
Fotorelacja: Mirosław Chmiel
Fotorelacja: Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *