Zamojska Twierdza Atrakcji promowana

Właśnie pojawił się film promujący Zamość jako certyfikowany tytułem Najlepszy Produkt Turystyczny nadawanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Film – o którego kręceniu którego informowaliśmy TUTAJ – realizowała ekipa National Geographic Polska.

„Perła renesansu, miasto idealne. Do dziś jest przedmiotem podziwu ekspertów z całego świata, a turyści kochają je za niespodzianki, którymi zaskakuje. Poznajcie jedną z nich – Zamojską Twierdzę Atrakcji!” – takimi hasłami promowany jest Hetmański Gród

Natomiast w serwisie www.national-geographic.pl – gdzie również umieszczono promocyjny film – czytamy:

„Idealne miasto – potraficie je sobie wyobrazić? W 1580 roku twórcy twierdzy Zamość mieli wizję matematycznie idealnego miasta renesansowego i ją zrealizowali. Dziś, po prawie pięciu wiekach, to miejsce wciąż zachwyca i ma status prawdziwego skarbu o randze międzynarodowej. Potwierdza to przede wszystkim wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się zarówno zespół zamojskiego Starego Miasta, jak i Twierdza.

Wśród atrakcji, które znajdziecie na miejscu są między innymi: kino 5D gdzie poznacie historię Twierdzy, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, w którym przekonacie się jak wyglądało wojenne rzemiosło w dawnych czasach i wreszcie Park Linowy, w którym poszalejecie nad ziemią.

Zamojska Twierdza udowadnia, że lekcja historii nie musi być nudna. Przeciwnie, to przygoda, która ma wiele odsłon i kolorów. To miejsce trudno jest zwiedzić w całości w ciągu jednego dnia, dlatego proponujemy po prostu zostać w Zamościu na cały weekend. Nie będziecie żałować!”.

A oto wspomniana prezentacja naszego miasta:

( fot. UM Zamość)

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *