Ekipa National Geographic w Zamościu

W Hetmańskim Grodzie gości ekipa National Geographic Polska, która kręci program o miejscach z Certyfikatem POT 2017. To wspólny projekt Polskiej Organizacji Turystycznej i National Geographic Polska, który ma popularyzować turystykę krajową.

Przypomnijmy, że Zamość w 2017 roku zdobył tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego zwyciężając w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat POT 2017”.

Certyfikat POT to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez kapitułę konkursu nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

„Zamojska Twierdza Atrakcji” jest synergią działalności ludzi i stowarzyszeń, którzy pracują razem dla dobra zamojskiej turystyki. Twierdza Zamość funkcjonuje w Stowarzyszeniu „Podziemne Trasy Turystyczne” czy „Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO”. Prowadzone są również rozmowy o włączeniu Twierdzy Zamość w struktury europejskiego stowarzyszenia „Forte Cultura” zrzeszającego obiekty forteczne Europy.

(inf. i fot. UM Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *