Zamość – Magiczne ogrody Magdaleny Wasiczek

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło 29 września 2017 roku (w piątek) o godzinie 17:00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na uroczyste otwarcie wystawy prac Magdaleny Wasiczek pt. “Magiczne ogrody”.

Magdalena Wasiczek urodziła się i mieszka w Trzebini. Absolwentka Filologii Ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”.
Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter. W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro.
Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja, Iran).
Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i na świecie, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.
Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012 a w roku 2015 powtórzyła ten sukces.
Ma na swoim koncie publikacje w magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie ( Weranda,DFV, Foto-Kurier, Foto,DigitalCamera, AmateurPhotographer, DIGITAL PHOTOGRAPHY, PRACTICAL PHOTOSHOP, N-Photo, Natures Best Photographer, LeNs oraz innych magazynach i albumach, np. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography oraz VOGUE Italy oraz DUZHE Magazine w Chinachczy El Mercurio i Paula w Chile.

Wystawa jest współfinansowana przez Miasto Zamość.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *