Marsza dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Zamościa

Tak jak w wielu miastach w Polsce, również i w Zamościa, dzisiaj (26 czerwca) z kościoła pw.  Miłosierdzia Bożego do kościoła MB.Kr .Polski przeszedł  Marsza dla Życia i Rodziny. Po przybyciu na miejsce odbyła się msza św. pod przewodnictwem bp.Mariana Rojka.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Marsze dla Życia i Rodziny zmieniają Polskę już  pod 16 lat, są one publiczną manifestacja przywiązania do tradycyjnych wartości i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju, jednocześnie każdy marsz to niezwykle radosne kolorowe i pełne uśmiechu wydarzenie. Idea zorganizowania marszu dla życia i rodziny zrodziła się w 2006 roku w Warszawie, gdzie odbyła się pierwsza tego typu impreza. Z roku na rok, ruch marszowy rozwija się  przyciągając kolejnych sympatyków i wywołując coraz większe zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Co roku też w kolejnych miastach zawiązują się lokalne komitety, które podejmują się organizacji marszów w całej Polsce. Koordynatorem tych wyrażeń w całym kraju jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

Marsze dla życia i rodziny to wielka wspólnota to miejsce gdzie się spotykają wyjątkowi ludzie którzy także budują naszą cywilizacji chrześcijańskiej 140 dnia maszeruje razem z nami razem z centrum życia i rodziny razem ze wszystkimi lokalnymi organizatorami tegoroczny marsz który odbędzie się w Warszawie będzie już 17:00 edycją tego wyjątkowego wydarzenia tego wyjątkowego święta polskich rodzin 140 miast w miejscowości w Polsce organizuje marsz dla życia i rodziny to mówi samo za siebie warto zauważyć że pomimo trudności które przez ostatnie 2 lata mieliśmy jako organizatorzy marszu dla życia i rodziny pomimo dwóch lat obostrzeń ograniczeń udało się zorganizować narodowy marsz dla życia i rodziny w Warszawie dwukrotnie – mówi Paweł Ozdoba prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny.

Dlaczego mamy spotykać się na marszu dla życia i rodziny, dlaczego takie manifestacje, dlaczego takie masze. Jezus głosił publicznie Królestwo Boże. Jezus wychodził do miast na rynki, na ulicę. Tam gdzie byli ludzie, tam ogłaszał Boże Królestwo. Gdyby apostołowie powiedzieli my sobie pomodlimy się w naszych domkach po co mamy wychodzić głosić ewangelię, po co mamy narażać się na śmieszność na wykpienie i tak dalej, po co. Spotkamy się w naszym domku, spotkamy się w naszym kościółku, naszej świątyni i będzie dobrze. Nie, to nie jest Boży plan. Żeby głosić ewangelię mamę tym przejściem przez miasto w imieniu Jezusa głoszę ewangelię, dlatego my nie robimy nic innego, my tak jak Ewangelię głosił Jezus, my wychodzimy aby głosić Królestwo Boże, Królestwo Życia, Królestwo miłości Bożej do każdego z nas – powiedział ks.Dominik Chmielewski.

Rodzina jest siłą, rodzina jest oazą, rodzina jest ostoją, rodzina jest kuźnią, wreszcie wartości. Warto ją promować, warto ją zakładać, wreszcie to są może słowa dzisiaj nie specjalnie popularne, natomiast pewne wartości, pewne prawdy piękno i idea rodziny to się nie zmieni nigdy, zawsze będzie wartościowe i zawsze będzie towarzyszyło wartościowym ludziom i wartościowy przedsięwzięciom.

Niewątpliwie żyjemy w czasach postępującej rewolucji obyczajowej. Rodzina, małżeństwo, wartości chrześcijańskie są obiektem nieustannych ataków i marsze dla życia i rodziny dają możliwość publicznego wyrażania poglądów i oczekiwań związanych z przyszłością Polski. W ten sposób uczestnicy mają prawo, możliwość kształtowania rzeczywistości społecznej poprzez podnoszenie bardzo ważnych spraw oddziaływania współobywateli, władze publiczne i media.

Piękna jest Polska, wiosną Piękna jest Polska, w maju, piękna jest w czerwcu, ale Polska jest piękna przez cały rok. bo piękni są Polacy ze swoją wiarą, ze swoją tożsamością, ze swoją walką. Przez wieki o swój dom, ojczyznę i rodzinę. Polacy walczyli z najeźdźcami albo z bronią albo z wrogą ideologii. I dzisiaj może nie musimy walczyć z germanizacją i rusyfikacją, nie musimy walczyć z bezbożnym ateizmem albo z satanistycznym nazizmem, ale wciąż musimy walczyć o Polskę, o polską rodzinę, o polską tradycję, polską katolicką świętą wiarę. Dzisiaj my na razie nie musimy walczyć z bronią w ręku, ale musimy walczyć przeciwko złowrogim ideologiom, które chcą Polskę zniszczyć, i zdeptać polską rodzinę. Warto przechodzić na marsze dla życia i rodziny, ponieważ te marsze są najbardziej widocznymi miejscem w którym możemy pokazać, że my Polacy nie damy się zachodnim ideologiom i będziemy walczyć o naszą rodzinę – mówi Krystian Kratiuk PCH24

 

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *