O wakacyjnym bezpieczeństwie z uczniami podstawówki SP nr6

Ostatnie dni roku szkolnego zamojscy policjanci poświęcają na działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem uczniów w czasie wakacji. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 6. Uczniowie wysłuchali policjantów, którzy mówili o właściwym zachowaniu wobec obcych osób, o bezpieczeństwie nad wodą oraz podczas wycieczek. Słuchaczom zwracali uwagę na wiele zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas wakacji i podpowiadali, jak się ich ustrzec. Spotkanie było także okazją do wspólnego czytania opowiadań o właściwych zachowaniach w czasie wakacji.

Jak co roku przed wakacjami zamojscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą po to, aby przypominać najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.  Wczoraj spotkanie o tej tematyce odbyło się w Szkole Podstawowej numer 6 w Zamościu.

Uczniowie podczas spotkania z policjantami usłyszeli podpowiedzi, jak spędzać wolny czas w bezpieczny sposób, jak prawidłowo poruszać się po drodze oraz w jaki sposób zachowywać się nad wodą lub podczas wycieczek. Najmłodszym przypomniano o ostrożności w kontaktach z obcymi oraz właściwym zachowaniu wobec agresywnego zwierzęcia. Policjanci przypomnieli także numer alarmowy oraz wyjaśnili, jakie informacje należy przekazać operatorowi tego numeru oraz w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

Wczorajsze spotkanie zakończyło także tegoroczną szkolną akcję „Poczytaj mi proszę”. Policjanci wspólnie z uczniami czytali opowiadania na temat wakacyjnych przygód bohaterów książki „Jak się zachować? Na wakacjach”. Przeczytane opowiadania dały początek dyskusji na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Uczniowie słuchali z zaciekawieniem tego, co mieli im do powiedzenia policjanci. Mieli też wiele pytań dotyczących policyjnych działań i interwencji w różnych sytuacjach życiowych. Kiedy ciekawość dzieciaków została zaspokojona policjanci życzyli uczniom oraz nauczycielom dobrej bezpiecznej wakacyjnej zabawy, odpoczynku i pożytecznego wykorzystania wolnego czasu.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.