Na Kwadracie – Łukasz Jemioła

Łukasz Jemioła artysta młodego pokolenia o ciepłym głosie, gitarzysta i autor tekstów wystąpił dzisiaj na „Muzie na Kwadracie”

Łukasz Jemioła pochodzi z Limanowej. Łukasz nie stara się zrobić wrażenia. Ale to właśnie jest jego siłą. To jest taki typ wokalisty, o którego atencję się walczy. Genialny, ciepły, fantastyczny wokal.

Pierwsza płyta Łukasza Jemioły cenionego artysty młodego pokolenia to  Trio – ”Jemioła” . Znajdziemy tu autorskie kompozycje z gatunku poezji śpiewanej m. in. do słów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego. Wiele z nich jest od dawna znanych szerszej publiczności, ale dopiero teraz doczekały się one swojej wersji studyjnej. Klimatyczne aranżacje powstały dzięki współpracy ze znakomitymi muzykami: Robertem Brzozowskim – kontrabasistą zespołu Čači Vorba i Tomaszem Deutrykiem – perkusistą mi.in. w Lubelskiej Federacji Bardów.

Łukasza Jemioła możemy pamiętać z programów telewizyjnych takich jak: Sopot Top Hits Festiwal 2015, X-factor 2012, Mrągowo 2010, TVP Polonia. Łukasz Jemioła jest laureatem wielu festiwali:
– Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro za najlepszy recital z piosenkami retro w roku 2015,
– I nagroda na Grechuta Festiwal, Kraków, 2014,
– I nagroda i nagroda dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 2009
– I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Bardów, Żytomierz , 2011
– I nagroda Festiwal Piosenki Filmowej, Toruń, 2012,
– Grand Prix ( 2009) i I nagroda za interpretacje (2013) na OSPA w Ostrołęce

Foto.Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.