W Zamościu gościł Wiceminister Energetyki Andrzej Piotrowski.

25 sierpnia w Zamościu gościł Wiceminister Energetyki, Andrzej Piotrowski.  W sali Delegatury LUW, przy ul. Partyzantów 3 w Zamościu o godz. 17 – tej Wiceminister Energetyki, Andrzej Piotrowski wygłosił referat  na temat klastrów energetycznych.

Wiceminister Energetyki powiedział min. …  ,, przybyłem do Zamościa aby poświęcić parę minut na temat klastrów energetycznych czyli rozwiązania, które w zamyśle obecnego rządu jest najlepszą metodą wprowadzania odnawialnych źródeł energii. W wydaniu lokalnym klastrów połączenie poszczególnych przedsiębiorców, którzy mogą wnieść komponent w wytwarzaniu energii. Planujemy kilkanaście pilotaży. Ze zdobytych doświadczeń stworzymy instrumenty, które pozwolą nam dalej kształtować już kolejny rynek ponieważ musimy pamiętać, że już niebawem skończą się nam fundusze unijne i wówczas wsparcie oznaczać będzie tylko jedną rzecz. Płaci podatnik. Część kosztów dla przeciętnego użytkownika jest nie widoczna on uważa,że po prostu prąd jest drogi. Natomiast w cenach detalicznych prądu mamy ,, zaszyte” obowiązek skupu różnych certyfikatów. Jeżeli macie państwo spółdzielnie mieszkaniowe to prawdopodobnie spółdzielnie ocieplając budynek wystąpiły o przydział tzw. białych certyfikatów to ministerstwo nałożyło obowiązek na zakłady energetyczne skupu tych certyfikatów. Patrzymy na sektor energetyczny z perspektywy ,że to jest prąd ale to również jest ciepło….”

Wojewoda Lubelski, prof. Przemysław Czarnek powiedział nam po co to wszystko….,, chodzi nam o to aby że przy pomocy klastrów energetycznych oprowadzić do sytuacji ,w której odnawialne źródła energii było przydatne dla lokalnego społeczeństwa i same się finansowały.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *