III edycja Festiwalu Polskiej Żywności w Zamościu

Jeśli chcesz się dowiedzieć o ekologii i być zdrowy gościu to przybywaj na Festiwalu Polskiej Żywności w Zamościu – można by tak rzec. W długi majowy weekend z inicjatywy  Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów – Kukiz’15 4 maja  odbył  się na Rynku Wielkim w Zamościu III Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO. Bezpośrednio od Rolnika.

Głównym celem Festiwalu jest promocja zdrowej, nieprzetworzonej żywności wyprodukowanej przez lokalnych producentów. Festiwal ma charakter społeczno-kulturalny, a jego istotnym założeniem jest promocja zdrowego stylu życia, krzewienie właściwych postaw oraz nawyków żywieniowych wśród społeczności regionu. Odbyły się panele dyskusyjne.

PANELE DYSKUSYJNE
11.00 Rola gospodarstw rodzinnych w polskim rolnictwie
12.30 Konopie- niedocenione możliwości
14.00 Pomóżmy pszczołom- pszczoły pomogą nam
15.30 Uprawa i żywność genetycznie modyfikowana

I właśnie takich ciekawych informacji mogliśmy się dowiedzieć podczas prelekcji – spotkań  z profesorami, producentami , osobami zajmującymi się uprawą ekologicznej żywności. Jak dowiedzieliśmy się, pomimo wielu trudności i niejasnych przepisów, ekologiczne gospodarstwa to przyszłość zarówno dla Polski ale również przyszłość dla ludzkości. W dobie używania tak wielkiej ilości środków ochrony rośli społeczeństwo widzi na swoim zdrowiu, że to nie najlepszy kierunek i coraz większe jest zainteresowanie uprawą i zdrową żywnością. Pocieszający jest również fakt, jak podają prelegenci, że na takiej żywności można wiele więcej zarobić niż na konwencjonalnej uprawie.Na spotkaniach wystąpili min.PRELEGENCI

Wystawcy, którzy przybyli na III Festiwal Polskiej Żywności  mogli zakupić miody, ser, wędliny, piwo,każdy zainteresowany mógł coś wybrać dla siebie. Jedną z atrakcji były alpaki i lama prezentowane przez AGROALPAKA. Organizatorzy przygotowali również  pszczeli konkurs dla dzieci aby uczyć postaw ekologicznych. Również było też i coś dla ducha, na scenie wystąpiły zespoły Vocantes , Złoty Tabor, Kapela Siennica, Koncert MUS, Koncert Rdza.

III Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO – występ zespołu ZŁOTY TABOR

III Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO – występ zespołu ZŁOTY TABOR

Opublikowany przez Życie Zamościa 5 maja 2018

III Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO – występ zespołu Vocantes

III Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO – występ zespołu Vocantes

Opublikowany przez Życie Zamościa 5 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.