Adam Sikorski na 4. ZFF „Spotkania z historią”

W 4. edycji ZFF „Spotkania z historią” w kolejnym dniu festiwalu udział wziął wybitny przedstawiciel świata filmu Adam Sikorski.

Adam Sikorski – znany i lubiany w Zamościu historyk, dziennikarz, dokumentalista, twórca programów („Było, nie minęło…”, „Ocalić… od zapomnienia”, „Z archiwum IPN”), reżyser i scenarzysta filmów o tematyce historycznej. Film Adama Sikorskiego „Jeżeli zapomnimy o nich…”, w ubiegłym roku w konkursie festiwalowym otrzymał nagrodę „Zamość Perła Renesansu”. Projekcja wyróżnionego filmu oraz spotkanie z twórcą odbyło się 12 sierpnia o godz. 19:30 w Perłowym Ogródku na Rynku Wodnym.

Odbyło się również wspólne śpiewanie piosenek historycznych i filmowych podczas 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Wieczór z piosenką odbył się w Perłowym Ogródku na Rynku Wodnym w Zamościu  o godz. 18:30.Prowadzenie  Piotr Stopa, Krzysztof Stopa i Magdalena Stopa.

Całość 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” mogliśmy oglądać w telewizji dzięki naszej regionalnej stacji TVP 3. Spotkania z twórcami, reżyserami, gośćmi festiwalu.

Nieodłącznym punktem programu „Spotkań z historią” są plenerowe projekcje filmowe na Rynku Wielkim w Zamościu. W tegorocznej edycji festiwalu jako trzeci widzowie mogli obejrzeć film  zainspirowany prawdziwymi zdarzeniami i największymi poszukiwaniami skarbów w historii, trzymający w napięciu, pełen akcji obraz George’a Clooneya „Obrońcy skarbów”

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *