Spotkanie podróżnicze ,,Palcem po mapie,, – Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman

Zamojski Dom Kultury zaprasza na ostatnie w późnojesiennym sezonie spotkanie podróżnicze z cyklu „Palcem po mapie”. O swojej podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu opowie Joanna Kowalska.

Spotkanie odbędzie się on-line, 9 grudnia o godz. 17:00.

Link do spotkania dostępny jest w wydarzeniu na FB/Zamojski Dom Kultury i na stronie www.zdk.zamosc.pl . Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Zamość.

Gość spotkania „Palcem po mapie. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman” – Pani Joanna Kowalska tak pisze o swojej podróży na Bliski Wschód:

…Oman jawił mi się jako odległy i niedostępny egzotyczny kraj na Bliskim Wschodzie, o którym niewiele mówi się w mediach i wciąż pozostaje nietknięty przez masową turystykę. Przeglądając z zaciekawieniem zagraniczne serwisy internetowe, bo w polskich były jakieś śladowe ilości informacji, zafascynowałam się surowymi, ale pięknymi krajobrazami, gdzie góry spotykają się z pustynią i morzem oraz orientalną kulturą.

W 2016 r zdecydowałam się na samodzielną podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu, gdzie przemieszczałam się autostopem spotykając na swojej drodze wielu ciekawych i serdecznych ludzi z różnych warstw społecznych. Wyjeżdżając na Bliski Wschód, jako kobieta podróżująca solo autostopem w kraju,  gdzie jest inna kultura, religia, styl ubierania się oraz sposób postrzegania i traktowania kobiet, zmierzyłam się z powszechnie panującymi stereotypami. Podróż ta zainspirowała mnie do poznawania kolejnych krajów na Bliskim Wschodzie, a w późniejszym czasie pilotowania wycieczek.

Właśnie z tej perspektywy chciałabym przybliżyć tamtejsze życie, historie ludzi których poznałam.

Pani Joanna opowie:

– jak wygląda aranżacja małżeństwa w krajach arabskich

– jakie przywileje mają kobiety muzułmanki

– gdzie znajdują się ogrody róży damasceńskiej i jak produkuje się wodę różaną

– jak olbrzymie żółwie składają jaja na plaży

– czy autostop i camping w pustynno-górskim kraju jest bezpieczny, czyli jak reagują lokalni  mężczyźni na samotną kobietę w podróży

– jak przygotować się na samodzielną i niskobudżetową podróż

Joanna Kowalska Od najmłodszych lat lubiła spędzać aktywnie czas wśród przyrody najczęściej na wyprawach rowerowych i wędrówkach górskich: Kaukaz, Atlas, Alpy. Ukończyła kierunek Turystyka i Rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od kilkunastu lat Pani Joanna odwiedza różne zakątki świata w Azji, Afryce i Europie, najczęściej podróżując autostopem i rowerem – są to Jej ulubione sposoby docierania do pięknych miejsc blisko natury i poznawania ciekawych ludzi. Od czasu do czasu udziela się jako wolontariuszka na rzecz fundacji działających w Afryce. Od kilku lat stara się łączyć zamiłowanie do podróży z pracą, organizuje i pilotuje wyprawy m.in. na Bliski Wschód.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *