Gracie o zielony Zamość?

Jeszcze do końca września na stronie pm-zamosc.gamfi.io trwa „Gra o zielony Zamość”. Po zalogowaniu się, uczestnik zostanie poproszony o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące np. ochrony środowiska w mieście czy zmian klimatu.

Każdy, kto zagra w „Zielony Zamość” ma szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Gra o Zielony Zamość” nie jest jedynie rozrywką. Zależy nam na tym, żeby poznać opinie mieszkańców na temat ich miasta w kontekście zmian klimatu i ochrony środowiska, a także na tym, by mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat rozwiązań, które można wprowadzić w Zamościu. Dzięki przystępnej i atrakcyjnej formie rywalizacji, mieszkańcy, którzy są najlepszymi lokalnymi ekspertami, podzielą się swoją wiedzą w prosty i ciekawy sposób, a ich przemyślenia zostaną (w pełni anonimowo) przekazane Urzędowi Miasta, by miasto mogło zapoznać się z problemami zdiagnozowanymi przez mieszkańców oraz wcielić pomysły swoich obywateli w życie- informuje organizator akcji jakim jest „Fundacja Veolia”.

Aby dodatkowo zachęcić mieszkańców do zaangażowania się w grę, wprowadzono system drużynowy, który pozwoli na rywalizację pomiędzy różnymi częściami miasta – dzięki temu gracze będą mogli się zorientować jak wygląda poziom świadomości ekologicznej ich sąsiadów. Najlepsi gracze mogą liczyć na zdobycie atrakcyjnych oraz przyjaznych dla środowiska nagród – w grze będzie dostępny ranking, dzięki któremu na bieżąco będzie można śledzić swoją pozycję.

„Gra o zielony Zamość” to jeden z elementów większego projektu edukacyjnego, który realizują Fundacja Veolia i pracownia „Miejskie Klimaty”. Projekt to m.in. warsztaty i konsultacje społeczne. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie miasta i mieszkańców na zachodzące zmiany klimatyczne.

( inf. UM Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *