Szkody na Zamojszczyźnie po silnym wietrze

Wczoraj na terenie powiatu zamojskiego ziemskiego, zamojscy strażacy odnotowali łącznie 7 interwencji, które w większości dotyczyły usuwania powalonych drzew i konarów oraz zabezpieczenia uszkodzonych dachów budynków. Nikomu nic się nie stało.

W miejscowości Komarów-Osada, na terenie Szkoły Podstawowej w wyniku porywistego wiatru doszło do zerwania w całości dachu budynku gospodarczego. Dach zawisł na koronie pobliskiego drzewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu poszycia dachowego przy pomocy ratowniczej liny i ściągnięciu dachu z korony drzew. Uszkodzoną część budynku częściowo rozebrano aby nie stwarzała dalszego zagrożenia zawaleniem. Wstępnie oszacowane straty to kwota 15 tys. zł. W miejscowości tej
odnotowano także zdarzenie, gdzie porywisty wiatr próbował poderwać poszycie dachu na budynku mieszkalnym. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przymocowaniu konstrukcji dachu do ściany budynku przy pomocy kołków rozporowych, wkrętów i drutu stalowego.

Kolejne interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew i konarów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym bądź w dostawach prądu. Tych interwencji odnotowano 5, a miały one miejsce w miejscowościach: Wielącza, Księżostany, Białowola, Komarów Górny i Bondyż. Zagrożenia te nie spowodowały dalszych strat.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP w Zamościu
mł. bryg. Andrzej Szozda

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *