Rusza przebudowa obwodnicy- na razie poszukiwany projektant i budowniczy

Miasto Zamość szuka wykonawcy tzw. obwodnicy zachodniej czyli 5 kilometrowego odcinka w ciągu krajowej „74” od mostu na rzece Łabuńce na ul. 1 Maja do granic miasta na ulicy Szczebrzeskiej. Na oferty czeka do końca listopada.

Inwestycja będzie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Zamość w ramach prac wykonane zostaną przede wszystkim:

przebudowa Alei 1 Maja, ulic Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeskiej oraz

przebudowę skrzyżowań: Aleje 1 Maja – Dzieci Zamojszczyzny, Dzieci Zamojszczyzny  – Okrzei – Włościańska, Dzieci Zamojszczyzny –  Sadowa, Dzieci Zamojszczyzny – Szczebrzeska – Śląska, Dzieci Zamojszczyzny   Janowicka, Szczebrzeska – Błonie – Szkolna.

Ponadto w ramach prac wykonane zostaną: kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe, zatoki do kontroli ruchu z punktem ważeniowym, rozbudowa mostu o przejście na ciąg pieszo-rowerowy; budowa chodników, ścieżki rowerowej, łączników (chodniki + ścieżka rowerowa) łączących proj. z istniejącą infrastrukturą, zjazdów indywidualnych oraz oświetlenia ulicznego.

Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

O planach remontu obwodnicy i planowanym dofinansowaniu już pisaliśmy

82 mln unijnego dofinansowania na obwodnicę Zamościa

Aleja 1 Maja w Zamościu, w ciągu drogi krajowej nr 74

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.