82 mln unijnego dofinansowania na obwodnicę Zamościa

Zamość dostanie prawie 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy miasta, od al. 1 maja do końca ul. Szczebrzeskiej – podało w czwartek po południu Ministerstwo Rozwoju.

– Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – I tym bardziej jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wsparli nas w walce o dofinansowanie z UE, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, Beacie Mazurek iJerzemu Chróścikowskiemu.

Zamość znalazł się w gronie 16 miast, które w ramach rozstrzygniętego 5 stycznia konkursu dostaną pieniądze na kluczowe inwestycje drogowe z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Co ważne, projekt miasta został sklasyfikowany na bardzo wysokim, 4. miejscu. Dzięki temu dostaniemy 100 proc. wnioskowanego wsparcia, dokładnie 81 867 760 zł.

Przebudowa zachodniej obwodnicy miasta obejmuje odcinek drogi krajowej nr 74 – od al. 1 maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”). Dla kierowców oznacza to ponad 5 km 400 metrów nowoczesnej dwupasmówki z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań. W ciągu najbliższych tygodni miasto ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji. Jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje, prace budowlane mają szanse rozpocząć się już na początku przyszłego roku.

Jak podaje na fanpage fb  Jerzy Kwieciński – Wiceminister Rozwoju, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds Funduszy Europejskich i Rozwoju Regionalnego, Członek Rady Ministrów, Członek Narodowej Rady Rozwoju dziękujemy za zainteresowanie i wsparcie przy przygotowywaniu projektów na obwodnicę Zamościa min. Posłowi Sławomirowi Zawiślakowi.

Poniżej link do listy rankingowej konkursu,
http://cupt.gov.pl/files/inne/lista_rankingowa_4_2_(2017-01-05).pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.