Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy zamojskich strażaków

Komenda Miejska PSP w Zamościu w tym tygodniu wzbogaciła się o kolejny nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,7/29 marki Volvo, o wartości 767 889 zł.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo posiada silnik disla o pojemności 7698cm 3 i mocy 210 KM. masa własna pojazdu 8565kg. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się zbiornik wodny o pojemności 2700 l, autopompę o wydajności 2900 l/min wciągarkę z napędem elektrycznym oraz maszt oświetleniowy. Dostawcą pojazdu jest Przedsiębiorstwo Specjalistyczne bocar Sp. z o.o. z miejscowości Korwinów k. Częstochowy Samochód obecnie został uzbrojony w sprzęt pożarniczy, w następnym planowana jest jego rejestracja i wprowadzenie do służby w JRG Zamość.

Dzięki dotacjom w łącznej kwocie 330 tys. zł., przekazanym przez jednostki samorządu terytorialnego tj. Miasto Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Miasta i Gminy Krasnobród i Szczebrzeszyn oraz przychylności Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, możliwy był montaż finansowy i zakup przedmiotowego pojazdu. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe. Pozostała kwota: ponad 331 tys. zł., pochodziła z budżetu państwa, 65 tys. zł z funduszu ubezpieczeniowego KG PSP, niespełna 42 tys. z funduszu zapobiegania przeciwko COVID.

Dobre parametry techniczne i użytkowe pojazdu, zwiększają możliwości operacyjno- techniczne zamojskiej jednostki, podnoszą nasza mobilność i niezawodność, co wpływa pośrednio na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu zamojskiego.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP w Zamościu mł. bryg. Andrzej Szozda

2 thoughts on “Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy zamojskich strażaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.