Zamojski „Sacrofilm” wyróżniony w Terni

Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” otrzymały nagrodę ANGELO ALLA CARRIERA Festiwalu Filmowego „Popoli e Religioni” w Terni we Włoszech.

Wyróżnienie za organizację 25. edycji wydarzenia odebrali: Andrzej Bubeła – dyrektor Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz ks. Wiesław Mokrzycki – dyrektor artystyczny „Sacrofilmu”. Nagroda została wręczona 10 listopada 2021 podczas dnia polskiego, który co roku obecny jest w programie włoskiego festiwalu.

„Popoli e Religioni” oraz Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” to festiwale organizowane przez środowiska katolickie. Łączy ich tematyka religijna i ekumeniczna. Ich ideą jest szukanie wartości, które łączą ludzi, niezależnie od wyznawanej wiary, środowiska czy kraju, w którym się żyje. Organizatorzy „Sacrofilmu” od ponad 15 lat współpracują z włoskim festiwalem „Popoli e Religioni” w zakresie międzynarodowej promocji kinematografii polskiej i włoskiej oraz osiągnięć polskich i włoskich twórców filmowych.

Najbliższa 26. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” planowana jest w dniach 6-10 marca 2022. Motywem przewodnim przeglądu będzie dzień święty, rozpatrywany w świetle religii monoteistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.