Nowe technologie w administracji i wojsku – konferencja w Zamościu

Czy nowe technologie są w stanie zastąpić liczną armię? Jak nowe technologie wpływają na możliwości bojowe wojska?   Jak miasto Lublin i jak miasto Zamość wspiera innowatorów?
Czy lubelskie to dobre miejsce do inwestowania dla firm z obszaru nowych technologii? to tylko niektóre z tematów jakie były przedmiotem debaty w Wyższej Szkole Humanistyczno- Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu podczas konferencji, która odbyła się w dniach 13-14 maja 2022 r. pt. Nowe technologie i ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.

Konferencja miała na celu integrację środowiska naukowego i biznesowego, a wśród panelistów pojawili się m.in. Bartłomiej Zając Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola, płk Radosław Kudraj dowódca 18 Pułku Przeciwlotniczego w Sitańcu, Magdalena Stachyra Prezes Zarządu Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, dr Mariusz Sagan Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych UM Lublin, Tomasz Kossowski Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Fundusz Zewnętrznych UM Zamość oraz pracownicy naukowi ASzWoj i WSHE w Zamościu.

Konferencji towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego produkowanego przez Hutę Stalowa Wola S.A. wiodącego producenta sprzętu wojskowego sektora obronnego.

Patronat honorowy na wydarzeniem sprawowali:
Prezydenta Miasta Zamość Andrzej Wnuk Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie dr hab. prof. Arkadiusz Bereza Instytut Europy Środkowej

Współorganizatorem oraz partnerem wydarzenia był Instytut De Republica./WSHE/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.