Nie wyjdziemy na Sylwestra. Narodowa kwarantanna od 28 grudnia

Jak informują władze z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na czele – od 28 grudnia do 17 stycznia trwa kwarantanna narodowa. Co to oznacza dla nas?

Że poza aktualnymi obostrzeniami zostaną zamknięte także hotele (również na wyjazdy służbowe), stoki narciarskie i galerie handlowe (wyłączające niektóre branże). To wszystko trwałoby będzie nieco ponad dwa tygodnie i pokrywało się z okresem ferii zimowych. Ponadto zostanie wprowadzona 10 dniowa kwarantanna dla osób przejeżdżających przez Polską granicę, co prawdopodobnie ma zniechęcić do ferii za granicą. To jednak nie wszystko.

Narodowa kwarantanna, a zakaz przemieszczania się na sylwestra

Dodatkowo w sylwestra będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Rozpocznie się o godzinie 19:00 – 31 grudnia i zakończy 1 stycznia o godzinie 6:00. W tym czasie możliwe będzie tylko wyjście do apteki lub w celach zawodowych. Wynika z tego, że powitamy nowy rok w kameralnym gronie, którego nie będziemy mogli opuścić przez całą noc.

Poniżej relacja z transmisji

Jak informuje minister zdrowia Adam Niedzielski, narodowa kwarantanna ma na celu powstrzymanie niewydolności służby zdrowia i niedopuszczenie do rozpoczęcia się trzeciej fali epidemii, by skutecznie przeprowadzić masowe szczepienia na obywatelach Polski. Szczepienia dotknął najpierw grupy najbardziej narażone na atak Covid-19, a więc seniorów i osoby narażone na kontakt z wirusem.

Efekty uboczne przyjęcia szczepionki

Jak poinformowała amerykańska Agencja żywności i leków (FDA) – po przetestowaniu dostępnych szczepionek na grupie ok. 40 tysięcy wolontariuszy, znamy efekty uboczne szczepionki. Najczęściej występują:

  • ból w punkcie podania szczepionki – 84% badanych
  • zmęczenie – 63%
  • ból głowy – 38%
  • dreszcze – 32%
  • bóle stawów – 24%
  • gorączka – 14%

Nowy rok

Jak się okazuje w nowy rok wejdziemy w domowej atmosferze. Mamy tylko nadzieje, że jak zapowiadają ministrowie to już ostatnie chwile szalejącej pandemii.

A co Wy myślicie o narodowej kwarantannie?

Zobacz także: Apel prezydenta Zamościa w sprawie pandemii

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *