35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – uroczystości w Sali Consulatus

Kolejną częścią wspomnień  organizowaną przez NSZZ Solidarność Region Środkowowschodni – Oddział Zamość 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego była Gala w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza.
Po powitaniu przez przewodniczącego NSZZ Solidarność Region Środkowowschodni – Oddział Zamość Marka Walewandera i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część artystyczna przygotowana przez młodzież Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu pod kierunkiem nauczyciela Krzysztofa Krajewskiego i pani.Dyrektor Teresy Sołowiej.  Zebrani wysłuchali dwóch okolicznościowych referatów, które wygłosili; dr hab. prof. nadzw. Eugeniusz Wilkowski „Potrzeba wpisania fenomenu Solidarności w narodową tożsamość” i dr Jacek Feduszka „Stan wojenny w opiniach międzynarodowych”

Z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego działaczom związkowym zostały wręczone polskie resortowe odznaczenie cywilne, przyznawane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych „Pro Patria”

W uroczystej Gali uczestniczyli zaproszeni goście min. Poseł Sławomir Zawiślak, władze miasta Prezydent Andrzej Wnuk, Przewodniczący RM Jan Matwiejczuk, dyr.Zakładu Karnego w Zamościu i inni.

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *