Lodowisko będzie czynne

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zdecydował o wznowieniu działalności miejskiego lodowiska, od najbliższej soboty (19 grudnia) do niedzieli 27 grudnia 2020 r.

W ocenie Ministerstwa Sportu funkcjonowanie lodowiska jest obecnie dopuszczalne, jeśli jest na nim prowadzona działalność związana ze sportem, działalność rozrywkowa i rekreacyjna, polegająca na organizacji na lodowisku współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych czy wydarzeń sportowych. Organizowana aktywność musi się odbywać pod nadzorem trenera/instruktora. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu rozszerza więc swoją ofertę i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach prowadzonych przez instruktorów.

– „Kilka dni po otwarciu musieliśmy zamknąć taflę, ale przez cały czas szukaliśmy wyjścia z sytuacji. Nasi prawnicy analizowali przepisy, zasięgaliśmy opinii w Ministerstwie Sportu i znaleźliśmy sposób na funkcjonowanie lodowiska. Chcę podkreślić, że przed otwarciem lodowiska mieliśmy pozytywną opinię Sanepidu, która była wydana 27 listopada na obowiązującym stanie prawnym.  Później przepisy zmieniły się i musieliśmy się im podporządkować. Przykro nam z powodu powstałego zamieszania.” – mówi Magdalena Magryta – zastępca dyrektora OSiR.

Zajęcia odbywać się będą pod nadzorem instruktora według ustalonego harmonogramu. Opłata za 60 min. zajęć wynosi 12 zł.

Zapisy na zajęcia możliwe są pod numerem tel. 605 537 037 lub osobiście w Punkcie obsługi lodowiska na Rynku Wielkim (na godzinę przed otwarciem lodowiska).

Osoby, które zdecydują się skorzystać z zajęć, proszone są o wcześniejsze pobranie i uzupełnienie obowiązkowej karty uczestnictwa w zajęciach (do pobrania na stronie: www.osir.zamosc.pl).

Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew, działająca godzinę przed otwarciem lodowiska. Dla najmłodszych dostępne są kaski oraz pingwinki do nauki jazdy. Koszt wypożyczenia łyżew to 6 zł.

Przypominamy o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

W załączeniu przesyłamy szczegółowy harmonogram, regulaminy i karty uczestnictwa w zajęciach.

Serdecznie zapraszamy!

materiał nadesłany

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *