Ks. Czesław Koraszyński Mistrzem Europy

W Loreto we Włoszech zakończył się trzydniowy (10-12.04) Europejski Turniej Tenisowy dla Biskupów, Księży i Diakonów, w którym udział wzięli dwaj księża z naszej diecezji Zamojsko – lubaczowskiej: ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek.

Europejski Turniej Tenisowy to duże wydarzenie, do którego księża przygotowywali się od dawna na  hali tenisowej zamojskiego OSiR. Były to nie tylko godziny czasu spędzone na korcie, mnóstwo wyrzeczeń, ale także włożone w grę poświecenie i wysiłek. Europejski Turniej Tenisowy rozegrany został w czterech kategoriach i wzięli w nim udział Biskupi, Księża i Diakoni z różnych zakątków świata. Jak się okazuje trening popłaca ponieważ ks. Janusz Wyłupek z Łazisk, który w tenisa ziemnego gra od czternastu lat w turnieju B zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Przed wyjazdem do Włoch zdradził, że receptą na sukces jest przygotowanie i wara w sukces.

Ks. Czesław Koraszyński, kapelan szpitala Jana Pawła II w Zamościu, który w tenisa ziemnego gra już od trzynastu lat także ma na swoim koncie ma liczne sukcesy . Zdobył m.in. złoto na Mistrzostwach Polski, a także wicemistrzostwo na Mistrzostwach Świata.W dniu wczorajszym (12.04), ostatniego dnia turnieju ks. Czesław Koraszyński walczył w turnieju B o pierwsze miejsce i udało się ponieważ zdobył tytuł Mistrza Europy. Zdaniem ks. Koraszyńskiego powodzenie w turnieju zależy przede wszystkim od szczęścia. (info.KRZ)

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *