Tour de Pologne – finisz na ul.Piłsudskiego w Zamościu

W niedzielę, 31 lipca mieszkańcy Zamościa będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć w akcji najlepszych kolarzy na świecie. Blisko dziewięciokilometrową pętlę ulicami miasta zwieńczy spektakularny sprinterski finisz drugiego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawodnicy zakończą zmagania w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Okrzei. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym sportowym święcie.

Tour de Pologne jest jednym z największych wyścigów kolarskich na świecie. Dzięki blisko trzydziestoletniej pracy Czesława Langa i jego zespołu, impreza została żelaznym punktem cyklu World Tour pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Status ten oznacza, że do Polski przyjeżdżają zawodnicy najlepszych grup kolarskich na świecie.

Polski Tour zyskał opinię wyścigu, w którym rodzą się kolarskie gwiazdy. W ostatnich latach etapy na polskich drogach wygrywały ikony światowego peletonu jak Alberto Contador, Peter Sagan, Simon Yates, a także polskie gwiazdy – Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka.

Dzięki współpracy firmy Lang Team, Miasta Zamość i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mieszkańcy Zamościa będą mogli na własne oczy obejrzeć tuzów dwóch kółek. Serdecznie zapraszamy do kibicowania w niedzielę, 31 lipca. Wówczas odbędzie się etap z Chełma do Zamościa o długości 205,6 km.

Zachęcamy do kibicowania wzdłuż trasy wyznaczonej ulicami miasta. Kolarze pojawią się na ul. Lipskiej (wjazd od strony Skokówki) około godz. 16:03. Dwukrotnie pokonają pętlę o długości 8,8 km. Finisz zaplanowano w okolicach skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Okrzei (godz. 16:39). Dekoracja najlepszych zawodników etapu odbędzie się na placu przed Klubem Batalionowym (przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego).

Prosimy o zapoznanie się z logistyką 2. etapu Tour de Pologne w Zamościu. Z uwagi na zaplanowane działania organizacyjne przewidujemy ograniczone możliwości przemieszczania się autem. W związku z tym zalecamy skorzystanie z ekologicznych środków lokomocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *