Z wierszem do ludzi

Turniej Recytatorski ..Z wierszem do ludzi ” to konkurs organizowany przez I LO w Zamościu, jego celem jest popularyzacja poezji oraz promocja talentów recytatorskich młodzieży. W tym roku, wpisując się w kalendarz kulturalny Zamościa, był on poświęcony twórczości Bolesława Leśmiana. 29 listopada I Liceum gościło młodych recytatorów z zamojskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – wyłonionych w eliminacjach szkolnych, którzy przybliżali leśmianowską poezję i podkreślali jej piękno.
Jury w składzie: Dyrektor I LO Bożena Krupa, i Krystyna Kamińska/polonistka/ oraz Diana Tytoń /instruktor ZDK/ miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców. Ostatecznie przyznano następujące nagrody:
W kategorii Gimnazja
I m-ce: Wiktoria Ekonomiuk -Szkoła Podstawowa nr 2
Wyróżnienia: Weronika Wolf Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi oraz Agnieszka Masztalewicz Szkoła Podstawowa nr 8
W kategorii Szkoły ponadgimnazjalne
I m-ce ex aequo : Dagmara Łapińska I Liceum oraz Paweł Gałan III Liceum
Wyróżnienie: Klaudia Frań Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5

Swoje nagrody przyznała również publiczność. Spośród gimnazjalistów otrzymała ją Weronika Wolf, a ze szkół ponadgimnazjalnych Dagmara Łapińska.
Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na ogromne brawa! Podziękowania należą się również instruktorom młodych recytatorów za rozbudzanie zamiłowania do kultury słowa. Zapraszamy za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *