Najlepsi amatorzy Plaży Open w Zamościu

Maciej Cieślak i Michał Piłat okazali się najlepsi w zawodach amatorskich podczas Plaży Open 2018 i odebrali Puchar Prezydenta Miasta Zamościa. O zwycięstwo nie było łatwo, bo przez długi czas zawodnicy walczyli w strugach deszczu.

Podczas Plaży Open w Zamościu rozgrywane są  nie tylko zawody eliminacji mistrzostw Polski, ale również turniej dla zawodników, którzy jedynie amatorsko zajmują się siatkówką plażową. Do turnieju zgłosiło się wiele par, ale decydowała kolejność zgłoszeń, a miejsc było tylko 16. Niektóre pary przyjechały nawet w ciemno i w przypadku, gdy któraś nie stawiła się na weryfikacji, mogła zastąpić ją inna drużyna.

Bezkonkurencyjni okazali się Cieśla i Piłat, którzy nie przegrali ani jednego meczu (rozgrywany był jeden set do 21 zdobytych punktów). W finale zmierzyli się z Jarosławem Rarakiem i Grzegorzem Turbiaszem, którzy… zakwalifikowali się do zawodów jako para rezerwowa. Trzecie miejsce wywalczyli Leszek Cholewa i Kamil Batory. Oni zaś pokonali braci Damiana Dąbkowskiego i Alberta Dąbkowskiego.

Ciekawostką zawodów była para mieszana (zawody odbywały się w kategorii OPEN), ale Karolina Tomaszewska i Wojtek Tomaszewski zajęli dopiero 13. miejsce.

(fot. i inf. Maciej NowocieńPlaża Open – dział mediów i PR)