„Chodź z nami!” czyli Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Miasto Zamość po raz kolejny włącza się w akcję promującą ekologiczne formy mobilności.

Organizowanym w całej Polsce wydarzeniom, towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które ma zachęcać do podejmowania różnego rodzaju aktywności ruchowej. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września.

Tego dnia w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej będzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. Wypożyczalnia rowerów znajduje się w punktach informacji turystycznej na parterze ratusza (Rynek Wielki 13) i w Lunecie przy ul. ul. Łukasińskiego 2 E. Zachęcamy do skorzystania z propozycji, miejskie ścieżki rowerowe czekają!

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Zamościu włączając się w kampanię, ogłasza 22 września dniem bezpłatnych przejazdów dla osób, które w momencie kontroli biletów, okażą dowód rejestracyjny pojazdu (samochodu, motocykla) zarejestrowanego na swoje nazwisko, a także dokument potwierdzający tożsamość.


Zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji i pozostawienia auta na parkingu. Wspólnie zadbajmy o środowisko! informacja UM Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *