Głosowanie internetowe podsumowane- czas ruszyć na zebrania

Około 1780 głosów zarejestrowano w internetowym głosowaniu na projekty przyszłorocznego Budżetu Obywatelskie Miasta Zamość. To właśnie tyle głosów oddali mieszkańcy na projekty dotyczące osiedli. Na te dotyczące projektu ogólnomiejskiego oddano nieco mniej bo 1674 głosy.

Jak informuje zamojski magistrat  na tym etapie nie można jednoznacznie podać łącznej liczy oddanych głosów ponieważ cześć osób głosowała tylko na jeden projekt. Liczby te nie zostały też na razie zweryfikowane pod kątem poprawności głosowania więc ostatecznie mogą ulec zmianie.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zagłosował to przypominamy że trwają właśnie zebrania osiedlowe temu poświęcone.

Prawo do udziału w głosowaniu ma mieszkaniec Miasta Zamość. Uprawnionemu mieszkańcowi przysługuje jeden głos, który może oddać wyłącznie na projekt osiedla, na którym zamieszkuje oraz jeden głos, który może oddać wyłącznie na jeden projekt ogólnomiejski. Głosowanie podczas zebrań osiedlowych odbywa się za pomocą kart do głosowania i polega na wypełnieniu wszystkich swoich danych w sposób kompletny (i czytelny) oraz postawienie znaku „X” przy wybranym projekcie, a także podpisaniu oświadczenia.

Po zakończeniu głosowań na zebraniach osiedlowych, wszystkie głosy (oddane elektronicznie i tradycyjnie) będą zweryfikowane pod kątem wykluczenia sytuacji kilkakrotnego zagłosowania przez tego samego mieszkańca na projekt. Komisja sprawdzi również czy karty do głosowania zostały wypełnione prawidłowo. Wyniki poszczególnych głosowań będą zsumowane, a wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości.

Harmonogram zebrań podajemy poniżej

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *