Olimpiada Sportowa LSO na stadionie OSiR – wręczenie medali

W piątek tj. 18 września 2020 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży oraz Olimpiada Sportowa.

Uczestnikom Olimpiady wręczone zostały pamiątkowe medale i statuetki, na których zostały uwidocznione ważne daty Roku 2020 -100 lecie Bitwy Warszawskiej i urodzin Papieża Jana Pawła II oraz 440 lecia założenia Miasta Zamościa. 

WYNIKI Z POSZCZEGÓLNYCH DYSCYPLIN

PIŁKA NOŻNA:

Kategoria – Dziewczęta (Kl. VII-VIII SP i Szkoły Ponadpodstawowe):
zgłoszonych 5 zespołów
1.Tomaszów Lubelski Parafia Św. Józefa
2.Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla       
3.Białopole Parafia MB Częstochowskiej

Kategoria – Chłopcy Szkoły Ponadpodstawowe:
zgłoszonych 12 zespołów
1. Tomaszów Lubelski Parafia Św. Józefa
2. Białopole Parafia MB Częstochowskiej
3. Trzęsiny Parafia Św. Jana Chrzciciela

Kategoria – Chłopcy Kl. VII – VIII
zgłoszonych 11 zespołów
1. Hrubieszów Parafia Ducha Świętego
2. Białopole Parafia MB Częstochowskiej
3. Szczebrzeszyn Parafia Św. Mikołaja

Kategoria – Chłopcy kl. V-VI
zgłoszonych 10 zespołów
1. Lubaczów Parafia Św. Karola Boromeusza
2. Zamość Parafia Św. Brata Alberta
3. Górecko Kościelne Parafia Św. Stanisława Biskupa

Kategoria Chłopcy – kl. III-IV
zgłoszonych 4 zespoły
1. Zamość Parafia Św. Brata Alberta
2. Białopole Parafia MB Częstochowskiej      
3. Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla       
4. Trzęsiny Parafia Św. Jana Chrzciciela


PIŁKA PLAŻOWA:

Szkoła Podstawowa klasy VII – VIII
Kolejność końcowa
1. Zamość Par. MB Królowej Polski III
2. Szczebrzeszyn Par. Św. Mikołaja
3. Zamość Par. MB Królowej Polski II
4. Trzęsiny Par. Św. Jana Chrzciciela
5. Zamość Par. MB Królowej Polski IV
6. Zamość Par. MB Królowej Polski  I
7. Zamość Par. MB Królowej Polski VI
8. Zamość Par. MB Królowej Polski V
9. Biłgoraj Par. Chrystusa Króla

Szkoła Ponadpodstawowa
Kolejność końcowa
1. Tomaszów Lubelski Par. Św. Józefa
2. Biłgoraj Par. Chrystusa Króla
3. Trzęsiny Par. Św. Jana Chrzciciela 
4. Górecko Kościelne Par. Św. Stanisława


Konkurencje lekkoatletyczno-rekreacyjne – najlepsze wyniki:

BIEG WAHADŁOWY

Szkoła Podstawowa – kl. V-VI
startowało 9 zespołów
1. Załuże Parafia MB Opieki
2. Trzęsiny Parafia Św. Jana Chrzciciela
3. Korchów – Parafia Tarnogród   

Szkoła Podstawowa – kl. VII-VIII
startowało 8 zespołów
1. Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla
2. Nabróż Parafia Wniebowzięcia NMP
3. Zamość Parafia Św. Brata Alberta

Szkoła Ponadpodstawowa
startowały 3 zespoły
1.Parafia Trzęsiny
2. Szkolne Koło Caritas Przy Parafii Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim
3. Trzeszczany Parafia Trójcy Przenajświętszej

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ:

Szkoła Podstawowa – kl. III-IV
startowało 18 osób
1. Patryk Sędzin – Parafia Radzięcin
2. Kamil Moskwa – Parafia Radzięcin
3. Piotr Litwin

Szkoła Podstawowa – kl. V-VI
startowało 29 osób
1. Mateusz Falandysz – Parafia Tarnogród
2. Dominik Gacy – Parafia Trzęsiny
3. Paweł Rożek – Parafia Goraj

Szkoła Podstawowa – kl. VII-VIII
startowało 58 osób
1. Tomasz Bodys – Parafia Górecko Kościelne
2. Dawid Dec – Parafia Trzeszczany
3. Mikołaj Nieczyporowski – Parafia Werbkowice

Szkoła Ponadpodstawowa
startowało 18 osób
1. Marcin Droździel – Parafia Tomaszów Lub.
2. Oskar Lasota – Parafia Tomaszów Lub.
3. Szymon Sykuła – Parafia Goraj


SKOK W DAL Z MIEJSCA

Szkoła Podstawowa – kl. VII-VIII – Dziewczęta
startowało 10 osób
1. Zuzana Reder – Parafia Nabróż
2. Julia Mazur – Parafia Św. Mikołaja Szczebrzeszyn
3. Julia Maciocha – Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj

Szkoła Podstawowa – kl. VII-VIII – Chłopcy
startowało 38 osób
1. Tomasz Bodys – Parafia Górecko
2. Krzysztof Demczuk – Parafia Św. Brata Alberta
3. Paweł Wołoszyn – Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj

Szkoła Ponadpodstawowa – Dziewczęta
startowało 5 osób
1.Wiktoria Ratyna – Parafia Św. Józefa Tomaszów Lub.
2. Diana Putkowska – Parafia Św. Józefa Tomaszów Lub.
3. Wiktoria Malec – Parafia Św. Józefa Tomaszów Lub.

Szkoła Ponadpodstawowa – Chłopcy
startowało 12 osób
1. Kacper Rosiński – Parafia Trzeszczany
2. Kacper Sykała – Parafia Trzęsiny
3. Marcin Droździel – Parafia Św. Józefa Tomaszów Lub


PRZECIĄGANIE LINY

Szkoła Podstawowa – kl. VII-VIII
startowały 4 drużyny

1. Zamość Parafia Św. Brata Alberta
2. Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla
3. Nabróż Parafia Wniebowzięcia NMP
4. Trzęsiny Parafia Św. Jana Chrzciciela

Szkoła Ponadpodstawowa
startowały 2 drużyny
1. Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla
2. Tomaszów Lubelski Parafia Św. Józefa


RZUT LOTKĄ DO TARCZY

Szkoła Podstawowa – kl. III-IV
startowały 22 osoby
1. Marcin Swacha – Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj
2. Marcel Markiewicz – Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj
3. Michał Szymanik – Parafia Tarnogród

Szkoła Podstawowa – kl. V-VI
startowało 38 osób
1. Emilia Pasek – Parafia Nabróż
2. Sabina Nieckarz – Parafia Załuże
3. Kacper Trusz – Parafia Tarnogród


BIEGI W WORKACH

Szkoła Podstawowa – kl. III-IV
startowało 8 osób
1. Patryk Sędzin – Kol. Teodorówka
2. Kamil Moskwa – Parafia Radzięcin
3. Antoni Denkiewicz – Chrystusa Króla Biłgoraj 

Szkoła Podstawowa – kl. V-VI
startowało 11 osób
1. Bartłomiej Pikul – Parafia Goraj
2. Paweł Rożek – Parafia Goraj
3. Zofia Wołoszyn – Parafia Tarnogród – Korchów

WYCISKANIE ODWAŻNIKA

Szkoła Ponadpodstawowa
startowało 11 osób
1. Maksymilian Dorn – Parafia Klemensów
2. Rafał Knysz – Parafia Werbkowice
3. Maciej Teterycz – Parafia Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim

Pamiątkowe medale otrzymali również:

  • Pan Piotr ZającZ-ca Prezydenta Miasta Zamość, obecny na ceremonii otwarcia i zakończenia,
  • Ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej oraz Dyrektor Katolickiego Radia Zamość,
  • Pan Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu,
  • Ks. Jarosław Kędra, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży,
  • Ks. Sebastian Koper, diecezjalny duszpasterz LSO,
  • Ks. Dominik Osuchowski, diecezjalny asystent KSM,
  • Ks. Dariusz Babiak, moderator Ruchu Światło-Życie,
  • Pan Konrad Firek – prezes KS „Agros” Zamość a także osoby zaangażowane w organizację i wolontariusze..

Spikerami Olimpiady Sportowej byli ks. Jarosław Feresz – proboszcz parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu, Wojciech Suchowicz – założyciel i trener Suchowiczteam, Konrad Firek – prezes KS „Agros” Zamość.

Koordynatorami IV Olimpiady Sportowej byli Ks. Sebastian Koper diecezjalny duszpasterz LSO i Małgorzata Farion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *