Wypadek i dwie kolizje spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa

Na ul. Wyszyńskiego kierujący BMW skręcając na teren stacji paliw uderzył w przejeżdżającego przez przejazd dla rowerów kierującego hulajnogą. 37-letni kierowca jednośladu z urazem nogi trafił do szpitala. W Szczebrzeszynie kierująca Nissanem potrąciła na pasach 15-latka. Nissanem kierowała 21-latka, dla niej kolizja zakończyła się mandatem w wysokości 2500 zł. Natomiast w Jarosławcu mandat za nieustąpienie pierwszeństwa i spowodowanie kolizji dostał 27-letni kierowca Skody, który wymuszając pierwszeństwo uderzył w busa. Apelujemy o ostrożność na drodze.

We wtorek (31.10) na drogach powiatu zamojskiego doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. W każdym z tych przypadków ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Kilka minut przed godziną 19.00 w Zamościu na ulicy Wyszyńskiego kierujący BMW zderzył się z kierującym hulajnogą elektryczną. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-latek z gminy Grabowiec jadąc w kierunku ulicy Zamoyskiego zjechał na pas do skrętu w prawo z zamiarem wjazdu na teren stacji paliw. Wykonując ten manewr nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hulajnogą elektryczną, który znajdował się na przejeździe rowerowym. Po uderzeniu auta w hulajnogę kierujący nią 37-latek z Zamościa upadł na jezdnie doznając urazu nogi. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny BMW, ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

W tym samym czasie policjanci pracowali również na miejscu zdarzenia z udziałem osoby pieszej. Doszło do niego w Szczebrzeszynie na ulicy Zamojskiej na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym. Mundurowi ustalili, że kierująca Nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście 15-latkowi ze Szczebrzeszyna. Po zderzeniu z karoserią samochodu nastolatek został przewieziony do szpitala. Po badaniach mógł wrócić do domu, nie doznał, bowiem poważniejszych obrażeń. Nissanem kierowała 21-letnia mieszkanka Szczebrzeszyna, była trzeźwa. Dla niej kolizja zakończyła się mandatem w wysokości 2500 złotych.

Kilka godzin wcześniej, około godziny 14.30 w Jarosławcu na drodze powiatowej kierujący Skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu busem marki Opel doprowadzając do zderzenia samochodów. Po zderzeniu bus przejechał przez pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Skodą kierował 27-letni mieszkaniec gminy Chrzanów, Oplem – 63-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski. Do szpitala na dalsze badania został przewieziony 27-latek. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. I w tym przypadku kolizja zakończyła się mandatem w wysokości 1500 złotych. Otrzymał go kierujący Skodą. Policjanci zatrzymali też dowody rejestracyjne obu pojazdów z uwagi na powstałe w nich uszkodzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg oraz pamiętajmy, aby przestrzegać obowiązujących przepisów. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, czy przyjazdu dla rowerów lub drogi z pierwszeństwem przejazdu zawsze należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Niewłaściwie wykonane manewry na drodze mogą mieć tragiczne konsekwencje.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

One thought on “Wypadek i dwie kolizje spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa

  • 3 listopada 2023 o 12:30
    Permalink

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *