Sprzedając w sieci rower straciła pieniądze

Mieszkanka powiatu zamojskiego sprzedając w Internecie rower skorzystała z przesłanego linku, który otrzymała od osoby zainteresowanej zakupem. Wpisała tam login i hasło do swojego rachunku oraz otrzymany z banku kod. Link miał rzekomo służyć do odebrania zapłaty za towar. W rzeczywistości przekazane dane wykorzystał oszust i z konta 33-latki blikiem wypłacił 600 złotych. Chrońmy loginy i hasła do bankowości i uważajmy na internetowych oszustów.

33-latka z powiatu zamojskiego zawiadomiła o oszustwie dokonanym na jej szkodę podczas sprzedaży roweru. Wyjaśniła, że na portalu ogłoszeniowym jej mąż umieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży roweru za kwotę 100 złotych. Następnego dnia 33-latka komunikatorem otrzymała zapytanie, czy oferta jest aktualna. W trakcie konwersacji dostała link, za jego pośrednictwem miała odebrać pieniądze. W tym celu zalogowała się do swojej bankowości internetowej wpisując login i hasło. W odpowiednie pole wpisała także otrzymany z banku kod. Były problemy z zaakceptowaniem kodu. Wówczas nabrała podejrzeń i poinformowała osobę kupującą, że rezygnuje ze sprzedaży. Po kilku dniach płacąc kartą za zakupy 33-latka dostała wiadomość, że transakcja nie może być zrealizowana z uwagi na brak środków na koncie. Zalogowała się do swojej bankowości i zauważyła, że na koncie zostało jej jedynie kilka złotych. Skontaktowała się z bankiem i w rozmowie z pracownikiem dowiedziała się o wykonanych z jej rachunku wypłatach. Ktoś w kilku transakcjach z bankomatu blikiem wypłacił 600 złotych, były też na jej koncie nieuprawnione logowania. Pokrzywdzona natychmiast zablokowała przypisane do rachunku karty oraz możliwość internetowego logowania na konto.

Pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności i weryfikujmy, kto i co do nas pisze. Nie otwierajmy podejrzanych linków, które żądają od nas loginów i haseł do bankowości elektronicznej lub danych z kart bankomatowych. Oszust przechwytując dane do naszego konta może wypłacać pieniądze i zarządzać nim jak własnym. Chroniąc tego typu dane – zmniejszamy ryzyko utraty oszczędności.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *