Dobro jest w każdym z nas! Służba Więzienna w akcjach charytatywnych

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas świąt czas kiedy szczególnie chcemy przekazać dobro, ofiarować komuś prezent, darować uśmiech. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni z jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego już po raz kolejny aktywnie angażują się w szereg akcji pomocowych.

Poniżej przedstawiam opis kilku z naszych działań, wierząc, że wzbudzi to Państwa zainteresowanie:

Z hasłem w sercu- WALCZYLI DLA NAS, ZAWALCZMY DLA NICH! wspieramy kolejną XII edycję Bożonarodzeniowej „Paczki dla Bohatera”. Rękodzieła wykonane przez skazanych z naszych jednostek z Zakładu Karnego w Chełmie, Żytkowicach, Zamościu, Opolu Lubelskim, a także  Aresztu Śledczego w Krasnymstawie i Lublinie trafiły na licytację Bazarek “Paczka dla Bohatera”, której celem jest sfinansowanie przygotowania i dystrybucji świątecznych paczek m.in dla weteranów i kombatantów II wojny światowej. Można tam nabyć gliniane anioły, obrazy, wyroby z wikliny, piękne rzeźby. maskotki z włóczki, bobki choinkowe, a nawet miody z naszych pasiek.

https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/posts/pfbid074wFJLxnbQHejZ5Ez6AXaTqxQJ2HjU7odDSd2DrBSmv6LkNoKd5fJiEDaK1i9iPAl?notif_id=1670161681307516&notif_t=story_reshare&ref=notif

 Zakład Karny w Chełmie w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga przekazał przedstawicielom Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu (wśród których są również nasi funkcjonariusze) kartki świąteczne wykonane przez skazanych, które wraz z innymi podarunkami zostały zawiezione wychowankom Domu Małych Dzieci, Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie oraz pacjentom chełmskiego szpitala. Kartki zostały wykonane w ramach programu resocjalizacji realizowanego przez Oddział Terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo chełmskiej jednostki penitencjarnej. Osadzeni wiedząc, że przygotowują upominki, które następnie trafią do różnych miejsc oferujących pomoc dzieciom chętnie angażują się w tego typu inicjatywy. Uczą się współpracy, nabierają nowych umiejętności, czują się potrzebni.

https://sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-w-chelmie-motomikolaje-w-zakladzie-karnym

Na pomaganie „nakręca” się także Zakład Karny w Hrubieszowie. Kilkanaście worków plastikowych nakrętek zostało przekazanych na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Nakrętki przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego, który będzie służył w hospicjum. Ten niewielki kawałek plastiku, niby nic wielkiego, a konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Doskonale wiedzą o tym funkcjonariusze oraz osadzeni z Zakładu Karnego w Żytkowicach, którzy zbierali plastikowe nakrętki, aby pomóc niepełnosprawnemu dziecku. Kadra tej jednostki nie zapomina także o dzieciach z rodzinnego domu dziecka. Trwa aktualnie zbiórka asortymentu pierwszej potrzeby, który właśnie jutro 6 grudnia trafi w ręce potrzebujących.

https://sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-w-hrubieszowie-nakreceni-na-pomaganie

https://sw.gov.pl/aktualnosc/Nakr%C4%99tka%20dla%20Olinka

Nie zapominamy także o naszych czworonożnych Przyjaciołach. Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim przekazali Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach wykonane przez osadzonych maty węchowe, jak również koce oraz karmę zakupioną za zebrane wśród załogi jednostki pieniądze.

https://sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-w-opolu-lubelskim-pomagamy-naszym-czworonoznym-przyjaciolom

Przed nami także Mikołajkowa akcja charytatywna dla Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodzin w Zamościu z aktywnym uczestnictwem kadry Zakładu Karnego w Zamościu. Załoga jednostki, a także osadzeni zorganizowali zbiórkę słodyczy i innych produktów spożywczych, które zostaną przeznaczone na mikołajowe prezenty dla dzieci, którymi zajmuje się zamojska piecz zastępcza.

 Przed nami do zrealizowania jeszcze wiele pomysłów. Po raz kolejny wspólnie pokazujemy, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych. Dzięki udziałowi w akcjach charytatywnych chcemy czuć atmosferę świąteczną i radość z niesienia pomocy potrzebującym.

 kpt. Edyta Radczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *