Niedostosowanie prędkości jazdy skutkiem zderzenia z udziałem trzech pojazdów

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Miączyn-Kolonia. 27-letnia kierująca seatem doprowadziła do zderzenia z dwoma jadącymi z naprzeciwka pojazdami. Trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, z udziałem trzech pojazdów, doszło wczoraj w miejscowości Miączyn-Kolonia. Policjanci, którzy zostali skierowani w rejon wskazany w zgłoszeniu na podstawie uszkodzeń samochodów, śladów na miejscu zdarzenia i relacji uczestników wstępnie ustalili jego przebieg.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do zdarzenia doprowadziła 27-letnia mieszkanka gminy Zamość, która podróżowała samochodem marki Seat od strony Grabowca w kierunku Miączyna. Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na prawe pobocze, następnie odbiła kierownicą w lewo zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. W następstwie tego manewru doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Mercedes, uderzając w jego lewy bok. Siłą uderzenia oba pojazdy zostały obrócone. Mercedes zatrzymał się na jezdni, natomiast kobieta kierująca Seatem uderzyła tyłem swojego pojazdu w kolejny samochód – osobowego opla, który poruszał się za mercedesem.

Mercedesem podróżował 37-latek z gminy Grabowiec wraz z pasażerką, oplem zaś 56 letni mężczyzna z gminy Miączyn. Nic im się nie stało pomimo, że uszkodzenia pojazdów biorących udział w zdarzeniu, w szczególności opla i seata, były bardzo poważne. Do szpitala natomiast została przetransportowana 27-letnia kierująca Seatem. Na szczęście i ona nie doznała poważniejszych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z powodu uszkodzeń policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkch trzech samochodów. Z uwagi na wykonywane przez służby czynności odcinek drogi w rejonie miejsca zdarzenia był nieprzejezdny. Kierowcy, którzy w tym czasiie przejeżdżali przez Miączyn-Kolonię musieli się liczyć z utrudnieniami.

asp. szt. Katarzyna Szewczuk

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *