Jazda na ,,podwójnym gazie” na drogach Zamościa i powiatu

51-latek kierował Fordem mając w organizmie prawie 3 promile. Na drodze powiatowej w Sochach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Inny nietrzeźwy kierujący na Rynku Solnym w Zamościu cofając uszkodził zaparkowane obok Volvo. Jak się okazało Citroenem kierował 39-latek, który w organizmie miał ponad 1,5 promila. Natomiast kierująca Volkswagenem zwróciła uwagę policjantów, ponieważ zaparkowała w zatoczce autobusowej. 30-latka była nietrzeźwa, w organizmie miała ponad pół promila. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy. Czeka ich jeszcze sądowa rozprawa i kara za popełnione przestępstwa.

W godzinach rannych w niedzielę policjanci ze Zwierzyńca interweniowali wobec kierowcy Forda, który w Sochach wjechał w ogrodzenie posesji. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 51-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec poruszał się drogą powiatową w kierunku Zwierzyńca. Jechał sam. Nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Forda oraz należące do kierującego prawo jazdy. 51-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna kolizja z udziałem nietrzeźwego kierującego miała miejsce w niedzielny wieczór na zamojskim Rynku Solnym. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że kierujący Citroenem wyjeżdżając z parkingu uszkodził zaparkowane obok Volvo. Po tym odjechał. Policjanci szybko ustalili dane kierującego Citroenem oraz miejsce jego przebywania. Jak się okazało Citroenem kierował 39-latek z gminy Zamość. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie maił ponad 1,5 promila. 39-latek trafił do policyjnego aresztu, wcześniej, z jego udziałem, policjanci wykonali badanie retrospektywne. Wynik wskaże dokładną ilość alkoholu w organizmie 39-latka w chwili zdarzenia.

Natomiast w nocy z soboty na niedzielę policjanci patrolując ulice Zamościa na przystanku przy ulicy Peowiaków zauważyli zaparkowanego tam Volkswagena. Z uwagi na to, że kierująca nim kobieta popełniła wykroczenie drogowe policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą Volkswagena siedziała 30-letnia mieszkanka gminy Krynice. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 0,5 promila. Kobieta straciła już prawo jazdy, wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka kara pieniężna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *