Jazda na ,,podwójnym gazie” na drogach Zamościa i powiatu

51-latek kierował Fordem mając w organizmie prawie 3 promile. Na drodze powiatowej w Sochach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Inny nietrzeźwy kierujący na Rynku Solnym w Zamościu cofając uszkodził zaparkowane obok Volvo. Jak się okazało Citroenem kierował 39-latek, który w organizmie miał ponad 1,5 promila. Natomiast kierująca Volkswagenem zwróciła uwagę policjantów, ponieważ zaparkowała w zatoczce autobusowej. 30-latka była nietrzeźwa, w organizmie miała ponad pół promila. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy. Czeka ich jeszcze sądowa rozprawa i kara za popełnione przestępstwa.

W godzinach rannych w niedzielę policjanci ze Zwierzyńca interweniowali wobec kierowcy Forda, który w Sochach wjechał w ogrodzenie posesji. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 51-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec poruszał się drogą powiatową w kierunku Zwierzyńca. Jechał sam. Nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Forda oraz należące do kierującego prawo jazdy. 51-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna kolizja z udziałem nietrzeźwego kierującego miała miejsce w niedzielny wieczór na zamojskim Rynku Solnym. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że kierujący Citroenem wyjeżdżając z parkingu uszkodził zaparkowane obok Volvo. Po tym odjechał. Policjanci szybko ustalili dane kierującego Citroenem oraz miejsce jego przebywania. Jak się okazało Citroenem kierował 39-latek z gminy Zamość. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie maił ponad 1,5 promila. 39-latek trafił do policyjnego aresztu, wcześniej, z jego udziałem, policjanci wykonali badanie retrospektywne. Wynik wskaże dokładną ilość alkoholu w organizmie 39-latka w chwili zdarzenia.

Natomiast w nocy z soboty na niedzielę policjanci patrolując ulice Zamościa na przystanku przy ulicy Peowiaków zauważyli zaparkowanego tam Volkswagena. Z uwagi na to, że kierująca nim kobieta popełniła wykroczenie drogowe policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą Volkswagena siedziała 30-letnia mieszkanka gminy Krynice. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 0,5 promila. Kobieta straciła już prawo jazdy, wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka kara pieniężna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *