Bezpłatne badania profilaktyczne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi 2016 – ZAPROSZENIE

szpital-zamosc2

Szanowni Państwo

Zapraszamy serdecznie do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu na bezpłatne badania profilaktyczne nowotworów głowy i szyi. W dniu 21 września 2016 r., w godzinach 15.00-18.00 w Poradni Laryngologicznej odbędą się badania laryngologiczne w ramach IV Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W tym dniu o godz. 14.00 w sali 211, również odbędzie się wykład poświęcony epidemiologii, diagnostyce i leczeniu nowotworów głowy i szyi, na który zapraszamy lekarzy rodzinnych i specjalistów.

Program skierowany jest do osób:

  •     w wieku 40-60 lat z grupy podwyższonego ryzyka
  •     zameldowanych na terenie woj. lubelskiego

Objawami kwalifikującymi do grupy podwyższonego ryzyka są:

  • występowanie przez ponad 3 tygodnie jednego z objawów, nie związanych z infekcją, takich jak: pieczenie języka,  niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem.
  • przynależności do grupy ryzyka: wieloletni palacze, osoby nadużywające alkoholu, osoby podejmujące ryzykowne zachowania seksualne.

Do badań w ramach programu konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr. tel. (84) 677 37 20, w godz. 11.00-14.00. Rejestracja już trawa i zakończy się 19 września 2016 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

info .Ryszard Pankiewicz
Rzecznik Prasowy SPSW im. Papieża Jana Pawła II
w Zamościu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *