„Dobry posiłek” w starym szpitalu

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. w Zamościu, jako jeden z pierwszych złożył wniosek do ministerialnego programu pilotażowego w zakresie dodatkowego świadczenia zdrowotnego pn. „Dobry posiłek w szpitalu”. Został on pozytywnie zweryfikowany przez NFZ i jest realizowany od 13 października.

W ramach zawartej umowy placówka ma obowiązek zapewnić pacjentom wyżywienie odpowiednie do wieku i stanu zdrowia, a także m.in. umożliwić im dostęp do porad dietetyków. Szpitale, które biorą udział w pilotażu, są zobowiązane do publikowania zdjęć potraw, a także jadłospisów na co najmniej 7 najbliższych dni. W ramach „Dobrego posiłku” na korytarzach poszczególnych oddziałów stanęły już także dystrybutory dla chorych, dzięki którym mają oni nielimitowany dostęp do wody mineralnej.

– Mam nadzieję, że podjęte działania spowodują, że pacjenci będą trochę lepiej wspominać pobyt w naszej placówce i dzięki odpowiedniemu doborowi diety oraz poradom specjalistów będą szybciej wracać do zdrowia  – mówi Damian Miechowicz, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.

Na sfinansowanie dodatkowych świadczeń do końca tego roku „stary” szpital dostanie nieco ponad 208 tys. zł, ale przewidziane są kolejne płatności, ponieważ pilotaż ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

info UM

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *