Zamość znowu będzie rowerowym miastem- niebawem rusza akcja Rowerowy Maj

Od 6 maja w Zamościu rusza akcja Rowerowy Maj. Do udziału zgłosiło się sześć szkół podstawowych z terenu miasta. To w sumie osiemnaście klas. 

Pomysłodawcą i organizatorem głównym rowerowej kampanii jest Miasto Gdańsk, organizatorami lokalnymi kampanii są Miasto Zamość i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Zasady kampanii są oparte na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. Każdy uczeń lub nauczyciel (ze szkół biorących udział w akcji), który dotrze w maju do szkoły na rowerze, rolkach, deskorolce czy hulajnodze, będzie otrzymywać specjalne naklejki. Kto zbierze ich najwięcej- wygrywa. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie najbardziej „rowerowa” szkoła, najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole oraz najbardziej „rowerowy” uczeń. 

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci i dorosłych. Akcja, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zamość bierze udział w akcji od 2016 roku.

A tak było na podsumowaniu w ubiegłym roku:

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *