Znamy finalistów konkursu z rachunkowości

We wtorek, 27 listopada, w Instytucie Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu odbył się finał II Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.

Spośród 93 maturzystów zgłoszonych do konkursu, do finału zakwalifikowało się 17. najlepszych.

Konkurs rozpoczął się oficjalnym powitaniem uczestników przez prorektora uczelni prof. dra hab. Waldemara Martyna, dyrektor ZSP nr 1 w Zamościu Sylwię Horoszkiewicz i dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu dr Marię Kierepkę.

Następnie rozpoczęła się najważniejsza dla finalistów część, czyli rozwiązywanie zadań, na co mieli godzinę. W tym roku przygotowane zadania uczniowie rozwiązywali przy komputerach w pracowni informatycznej PWSZ.

Po wytężonej pracy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla 10 najlepszych. Zanim jednak to nastąpiło, kilka słów do finalistów i ich nauczycieli skierował rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski.

Każdy, kto rozpoczyna jakąś karierę i próbuje swoich sił w różnych etapach konkursów, już inwestuje w siebie. Te inwestycje w przyszłości procentują. Gratuluję wyników uczniom, a nauczycielom gratuluję takich uczniów. Jeśli zechcecie dalej kontynuować naukę, zapraszam na studia w PWSZ w Zamościu na kierunku finanse i rachunkowość. Kształcimy praktycznie, w zawodach, które potem znajdują zastosowanie w życiu codziennym i dają szansę odnalezienia się na rynku pracy – mówił rektor.

Zwycięzcą II Konkursu z Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw został Adam Kasprowicz, uczeń ZSP nr 1 w Zamościu. Otrzymał on w nagrodę laptopa. Drugie miejsce zdobył Borys Luchowski z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, który w nagrodę otrzymał tablet. Na trzecim miejscu znalazł się Dominik Krawczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub., który otrzymał m.in. głośnik bezprzewodowy.

Konkurs był bardzo wymagający. Trochę się spieszyłem i nie byłem pewny wszystkich odpowiedzi. Po chłodnej kalkulacji i chwili przerwy od niektórych pytań, pomiędzy obliczeniami a pytaniami teoretycznymi,  wszystko poszło już dobrze. Mam w planach wybrać się na studia na kierunku ekonomicznym i kontynuować naukę w tej dziedzinie – powiedział Adam Kasprowicz, zwycięzca konkursu.

Konkurs nie był prosty. Wiedza jaką musieli wykazać się finaliści wykraczała poza zakres tego, czego uczą się w szkole. Staraliśmy się jednak dostosować pytania do możliwości uczniów. Zakres wiedzy obejmował rachunkowość finansową i elementy analizy finansowej. Pytania były bardzo różne, od prostych, jak klasyfikacja aktywów i pasywów, po dużo bardziej skomplikowane – powiedziała mgr Anna Kierepka-Kasztelan, przewodnicząca komisji konkursowej.

( inf. i fot. PWSZ Zamość)

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *