Znamy finalistów konkursu z rachunkowości

We wtorek, 27 listopada, w Instytucie Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu odbył się finał II Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.

Spośród 93 maturzystów zgłoszonych do konkursu, do finału zakwalifikowało się 17. najlepszych.

Konkurs rozpoczął się oficjalnym powitaniem uczestników przez prorektora uczelni prof. dra hab. Waldemara Martyna, dyrektor ZSP nr 1 w Zamościu Sylwię Horoszkiewicz i dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu dr Marię Kierepkę.

Następnie rozpoczęła się najważniejsza dla finalistów część, czyli rozwiązywanie zadań, na co mieli godzinę. W tym roku przygotowane zadania uczniowie rozwiązywali przy komputerach w pracowni informatycznej PWSZ.

Po wytężonej pracy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla 10 najlepszych. Zanim jednak to nastąpiło, kilka słów do finalistów i ich nauczycieli skierował rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski.

Każdy, kto rozpoczyna jakąś karierę i próbuje swoich sił w różnych etapach konkursów, już inwestuje w siebie. Te inwestycje w przyszłości procentują. Gratuluję wyników uczniom, a nauczycielom gratuluję takich uczniów. Jeśli zechcecie dalej kontynuować naukę, zapraszam na studia w PWSZ w Zamościu na kierunku finanse i rachunkowość. Kształcimy praktycznie, w zawodach, które potem znajdują zastosowanie w życiu codziennym i dają szansę odnalezienia się na rynku pracy – mówił rektor.

Zwycięzcą II Konkursu z Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw został Adam Kasprowicz, uczeń ZSP nr 1 w Zamościu. Otrzymał on w nagrodę laptopa. Drugie miejsce zdobył Borys Luchowski z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, który w nagrodę otrzymał tablet. Na trzecim miejscu znalazł się Dominik Krawczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lub., który otrzymał m.in. głośnik bezprzewodowy.

Konkurs był bardzo wymagający. Trochę się spieszyłem i nie byłem pewny wszystkich odpowiedzi. Po chłodnej kalkulacji i chwili przerwy od niektórych pytań, pomiędzy obliczeniami a pytaniami teoretycznymi,  wszystko poszło już dobrze. Mam w planach wybrać się na studia na kierunku ekonomicznym i kontynuować naukę w tej dziedzinie – powiedział Adam Kasprowicz, zwycięzca konkursu.

Konkurs nie był prosty. Wiedza jaką musieli wykazać się finaliści wykraczała poza zakres tego, czego uczą się w szkole. Staraliśmy się jednak dostosować pytania do możliwości uczniów. Zakres wiedzy obejmował rachunkowość finansową i elementy analizy finansowej. Pytania były bardzo różne, od prostych, jak klasyfikacja aktywów i pasywów, po dużo bardziej skomplikowane – powiedziała mgr Anna Kierepka-Kasztelan, przewodnicząca komisji konkursowej.

( inf. i fot. PWSZ Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *