Rowerowy maj podsumowany

Blisko 1,5 tysiąca uczniów z ośmiu zamojskich szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznej akcji Rowerowy Maj. Akcję właśnie dzisiaj (8 czerwca) podsumowano.

„Rowerowy maj” to kampania w której już po raz trzeci uczestniczyli uczniowie zamojskich szkół podstawowych. Jej głównym celem jest promowanie jazdy rowerem oraz zdrowego trybu życia a także redukcja problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonie szkół, szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

W pierwszej edycji projektu w roku 2016 uczestniczyło 1 100 uczniów z ośmiu szkół podstawowych. W roku 2017 już 1 200, a w roku 2018 – 1 462 z czego aż 604 uczniów zaliczyło 18 przejazdów.

Zasady kampanii oparte były na pozytywnej rywalizacji szkolnej i międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniono:
najbardziej „rowerową” szkołę
najbardziej „rowerową” klasę w danej szkole
najbardziej „rowerowych” uczniów.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wejściówki na basen. Wśród uczestników rozlosowano nagrody takie jak: rower, wejściówki do zoo, dron, opaski monitorujące aktywność, gadżety KS Hetman i MKS Padwa czy książki.

Na podstawie frekwencji przyznano odpowiednio miejsca:
VIII – SP nr 10
VII – SP nr 9
VI – SP nr 3
V – SP nr 6
IV – SP nr 4
III – SP nr 8 – czek na kwotę 1000 zł
II – SP nr 7 – czek na kwotę 2000 zł
I – SP nr 2 – czek na kwotę 3000 zł.

Podsumowanie akcji połączony było z miejskimi odchodami Dnia Dziecka, gdzie na dzieciaki czekało sporo atrakcji w tym m. in. tor rowerowy pumptruck oraz fruit bike czyli rower stacjonarny z blenderem w którym zrobić można pyszny owocowy koktajl, a także wypożyczalnia rowerów i kasków czy miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez zamojski WORD.

 

Opublikowany przez Życie Zamościa 8 czerwca 2018

 

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *