XIII edycja Zamojskich Spotkań z Fantastyką

W dniach 11-13 września w Zamościu odbywa się już trzynasta edycja konwentu organizowanego przez Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok”.

Trzynastka to dla miłośników fantastyki magiczna liczba, dlatego staramy się, by tegoroczny konwent był jeszcze lepszy od poprzednich – mówi Artur Harasim koordynator główny Zamojskiej imprezy. – Oprócz tradycyjnych już konkursów, prelekcji i dyskusji przygotowaliśmy także spotkania z min Michałem Gołkowskim autorem serii książek z uniwersum S.T.A.L.K.E.R czy Witoldem Vargasem, ilustratorem i autorem min „Bestiariusza Słowiańskiego” oraz „Duchów polskich miast i zamków”.

Zamojskie Spotkania z Fantastyką odwiedził również Łukasz Kiełbasa –
Łukasz Kiełbasa – autor, filozof, przedsiębiorca, twórca. Absolwent kierunku fotografii na UMCS Lublin. Pasjonat różnych form sztuki. Wiedzę, umiejętności i doświadczenie zdobywał tworząc skecze do kabaretu, opowiadania, podręczniki do gier RPG, zdjęcia, filmy animowane oraz tysiące scenariuszy do reklam radiowych. Wielbiciel zmian, samokształcenia i rozwoju osobistego. Ojciec i mąż, poszukujący wciąż nowych wyzwań. Autor podręcznika “Rozgrywka Desperata” wydanego przez Złote Myśli, jak i najnowszego wydania książki “Horror na Roztoczu 2”.

Warto także wspomnieć, że imprezę odwiedziła  Edyta AHu Nowak jedna z najlepszych polskich cosplayerek, która uczestniczy w konwentach w Polsce i Europie; wśród jej osiągnięć znajdują się m.in. 1 miejsce PGA 2013, wyróżnienie w kwalifikacjach do EC na Magnificonie XII oraz wyróżnienie przez RiotGames.

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie zostały przygotowane przez organizatorów. Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” oprócz promowania czytelnictwa dużą cześć swojej działalności opiera na promocji „gier bez prądu”. W tym roku można zagrać w pokaźny zbiór gier planszowych oraz bitewnych. – Chcemy pokazać, że gry planszowe to nie tylko szachy i chińczyk, ale też wiele innych, ciekawych tytułów, które rozwijają myślenie strategiczne, umiejętności logiczne oraz uczą gry zespołowej – podkreśla Harasim.

Podczas konwentu zostaną także przygotowane (we współpracy z Zamojskim Liceum Plastycznym) RPG Roomy – RPG Room jest po części realizacją czegoś, co zawsze chciałem mieć u siebie w domu. Wyobrażałem sobie takie miejsce, w którym mógłbym, wraz ze znajomymi, puszczać wodze wyobraźni i tworzyć kolejne ciekawe historie- opowiada Jasiek Kuczmowski – organizator bloku RPG.

Zamojskie Spotkania z Fantastyką już od kilkunastu lat wpisały się w życie kulturalne Zamościa oraz województwa lubelskiego. ZSZeF to wielowymiarowa impreza, na którą składają się prelekcje, dyskusje, konkursy, koncerty, sesje RPG, prezentacje gier planszowych, spotkania autorskie, spektakle teatralne oraz wiele innych – informuje Artur Harasim.

Fotorelacja: Janek Cios

Advertisements

6 thoughts on “XIII edycja Zamojskich Spotkań z Fantastyką

 • 13 września 2015 o 16:56
  Permalink

  nie starker tylko stalker 😛 poprawcie bledy 🙂 ale poza tym musze przyznac ze wreszcie swietne zdjecia? czyzby w koncu nowy aparat? z przyjemnoscia bede ogladac w koncu zdjecia na tej stronie, bo do tej pory to slabe aparaty mieliscie, miejmy nadzieje ze drugi pan tez zmieni aparat na lepszy

  Odpowiedz
  • 19 września 2015 o 10:29
   Permalink

   Czekam cierpliwie na twoje zdjęcia. Chętnie zobaczę twoje spojrzenie na świat w fotografii.

   Odpowiedz
 • 14 września 2015 o 10:49
  Permalink

  Panie autorze artykułu,

  konwent skończył się w niedzielę, a Pan nie wstawił zdjęć trzech pozostałych gości (Pana Vargasa, Pani Nowak i Pana Gołkowskiego). Zakres tej fotorelacji kończy się na piątku. Szkoda. Panie Cios gościem miała być Katarzyna „Kairi” Siedlecka, ale nie mogła się pojawić. W jej miejsce przyjechała Edyta AHu Nowak, jej prelekcja zaczęła się o 12. Miał Pan informację na plakacie, który Pan sfotografował. Wpadki zdarzają się najlepszym, ale mógłby Pan poprawić informację.
  Życzliwy obserwator.

  Odpowiedz
  • 19 września 2015 o 10:26
   Permalink

   Takie informacje otrzymaliśmy od organizatorów więc proszę te uwagi kierować do nich. Nic mi nie wiadomo abym miał obowiązek przedstawiać wszystkie relacje z całego dnia.

   Odpowiedz
 • 4 października 2015 o 15:11
  Permalink

  Bardzo fajna fotorelacja. Szkoda tylko że z pierwszego dnia a najwięcej się dzieje w sobotę (większość spotkań autorskich pokazów itd) ale i tak bardzo spoko 😉 A relacja pisemna widzę że to w większości informacji z zapowiedzi imprezy dlatego pewnie jeszcze pojawiała tam się Kairi a nie AHu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *