Otwarcie mostu przy ulicy Źródlanej

DSCF086110 września br. odbyło się otwarcie mostu na ul. Źródlanej. W otwarciu wziął udział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, przedstawiciele władz miasta, radni oraz mieszkańcy osiedla Zamczysko.

Most nad rzeką Topornicą został przebudowany ze względu na zły stan techniczny, który zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pojazdów. W ramach prac rozebrano dotychczasowy most i zbudowano nowy wraz z przebudową kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej. Dodatkowo zrekultywowano teren wokół mostu.

Prace nad przebudową rozpoczęły się 11 marca br. i zakończyły 31 października br. Wartość robót to 1 066 709,52 zł brutto. Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wyniosło 541 227,00 zł, reszta to środki Miasta.

DSCF0821Most został zbudowany przez Zakład Budowy i Remontu Mostów Eugeniusz Czyż z Zamościa. Nad całością czuwał miejski Zarząd Dróg Grodzkich.

 

 

 

 

(Materiał nadesłany)

Advertisements

One thought on “Otwarcie mostu przy ulicy Źródlanej

  • 10 września 2015 o 21:47
    Permalink

    Zaistniała nieścisłość, most nie był przebudowany a zbudowany od podstaw na nowo. Prace zaczęły się w kwietniu i jak widać we wrześniu się skończyły. Most jest bardzo solidny i będzie mieszkańcom służył przez wiele lat. Firma spisała się na medal piątka z plusem dla Pana Czyża
     

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *