Jagoda Pokryszka najlepszą maturzystką w województwie lubelskim

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Jagoda Pokryszka, absolwentka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu znalazła się wśród 21 laureatów tegorocznej II edycji ogólnopolskiego projektu  „Matura na 100 procent” realizowanego przez fundację „Zawsze Warto”.

W województwie lubelskim Jagoda była jedyną maturzystką, która zdała „maturę na 100%”. Spośród ponad 1400 maturzystów, fundacja wyłoniła  21 najlepszych, którzy wszystkie egzaminy maturalne zdali powyżej 90 % tych, którzy uzyskali największą liczbę wyników 100% w odniesieniu do ogólnej liczby zdawanych egzaminów. W ostatnim czasie za osiągnięcia w nauce prezydent Zamościa Andrzej Wnuk wyróżnił Jagodę wręczając jej nagrodę rzeczową.

Jagoda od początku szkolnej kariery dała się poznać jako pasjonatka nauki. Już w gimnazjum była kilkukrotną laureatką konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Skromna, bardzo utalentowana uczennica, posiadająca wiele talentów, pracowała też w szkolnej gazetce pisząc artykuły. Najlepsza maturzystka wybiera się na studia medyczne do Wiednia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *