Zamość i Roztocze na Targach Turystycznych WYPOCZYNEK w Toruniu (14-15.03.2015) oraz na Targach – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR (13-15.03.2015r.)

11063946_893186760704032_5230297630853999208_oW dniach 14-15 marca 2015r. odbyły się w Toruniu Targi Turystyczne WYPOCZYNEK. Impreza połączona  z Toruńskim Festiwalem Smaków.

Podczas piątej edycji targów, swoją ofertę prezentowało ponad stu wystawców z całej Polski – miasta i regiony turystyczne, touroperatorzy, gospodarstwa agroturystyczne oraz organizatorzy aktywnego wypoczynku.

Miasto Zamość i Roztocze promowane były przez Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, Lokalną Organizację Turystyczną „Zamość i Roztocze”, Biuro Turystyczne Quand oraz gospodarstwo agroturystyczne „Polana” z Lipowca.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji – pokazy i wykłady dotyczące kuchni tradycyjnej, a  podczas degustacji miodów, serów, pieczywa, wędlin, przetworów, soków tłoczonych oraz nalewek i win (oferowanych również na stoisku Zamościa i Roztocza) odwiedzający mogli poznać smaki poszczególnych regionów kraju.

W tym samym czasie, w dniach 13- 15 marca 2015 r. miały miejsce  Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi.

Łódzkie targi odwiedziło w tym roku ponad 7000 osób.

Miasto Zamość i Roztocze wraz z Krainą Lessowych Wąwozów, miastem Lublin, Włodawą, Chełmem, Poleskim Parkiem Narodowym i Muzeum w Kozłówce promowało swoja ofertę na stoisku regionu lubelskiego.

Na naszych stoiskach, zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą miasta i regionu oraz  poszczególnych podmiotów działających w branży turystycznej (baza noclegowa i gastronomiczna, atrakcje turystyczne, muzea, organizatorzy aktywnego wypoczynku).

Wśród odwiedzających, było wiele osób, które odwiedzały już Zamość i Roztocze  w przeszłości, ale również ci, który nie poznali jeszcze tego regionu, a których zaciekawiło piękno krajobrazu Roztocza, możliwość wypoczynku na łonie natury oraz aktywnego spędzenia czasu, magiczny Lwów, a także Zamość ze zrewitalizowanymi murami obronnymi i atrakcjami  m.in. czynnego od tego roku Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz trasami podziemnymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również oferta spływów kajakowych, szlaków rowerowych wydarzeń  kulturalnych, które od lat przyciągają turystów oraz zrewitalizowane obiekty Twierdzy Zamość.

Materiał nadesłany przez:
Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej
I Historycznej w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.