Wyjątkowy koncert franciszkanów czyli Fioretti w Zamościu

Dzisiaj (11 lipca) na Rynku Wodnym odbył się koncert, którego głównym celem było wsparcie odbudowy zamojskiej świątyni  ojców franciszkanów.

Fioretti jest jednym z pierwszych ogólnopolskich zespołów muzyki chrześcijańskiej który właśnie w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Powstał w Wyższym Seminarium Franciszkanów w Łodzi, ale został przeniesiony do Krakowa. Skład zespołu tworzą bracia mniejsi konwentualni, aktualnie odbywający formację w WSD Franciszkanów w Krakowie. W latach swojej formacji seminaryjnej członkami zespołu byli m. in. bp Stanisław Dowlaszewicz oraz Administrator Apostolski Uzbekistanu bp Jerzy Maculewicz.

Na koncertach zespołu – którego skład zmienia się, gdy do krakowskiego seminarium przychodzą kolejne pokolenia braci – wciąż można usłyszeć „hity” ich poprzedników, choć oczywiście każdy nowy członek grupy wnosi coś nowego w brzmienie zespołu.

Fioretti nagrało w sumie 16 albumów. Przez te wszystkie lata, bracia zagrali około 1000 koncertów nie tylko w Polsce, ale we Francji i w krajach Beneluksu, we Włoszech i na Węgrzech. Śpiewali dla młodzieży z Czech, Słowacji i Ukrainy. Mieli także swoje niezapomniane spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, w czasie jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.

Celem koncertu było wsparcie odbudowy świątyni Parafii pw. Zwiastowania NMP pod opieką OO. Franciszkanów w Zamościu.

Jeżeli chcecie wesprzeć dzieło odbudowy nr konta i szczegóły znajdziecie TUTAJ.

 

A tak było na wczorajszym koncercie na Rynku Wodnym

Wyjątkowy koncert franciszkanów czyli Fioretti w Zamościu

Wyjątkowy koncert franciszkanów czyli Fioretti w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Środa, 11 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.